معادن و کارخانجات کاشان تعطیل شد

معادن و کارخانجات کاشان تعطیل شد

معادن و کارخانجات کاشان تعطیل شد
15 فروردین 1399, 18:05 / کد خبر:80042

کارشناس مسئول گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ بازدید از کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، اصناف و معادن در شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل انجام شد.


رسول لسان در گفت‌وگو با ایمنا با بیان اینکه این بازدیدها به همت گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای از اواخر بهمن ماه ۹۸ شروع شده است، اظهار کرد: اکیپ‌های بازرسی گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی کاشان صبح و عصر در تمامی ایام از صنایع و کارخانجات جهت نظارت و آموزش به مدیران و شاغلین در دو شهرستان کاشان و آران‌وبیدگل فعالیت دارند.
وی ادامه داد: این گروه حدود ۷۰ بهگر و بهداشتیار شاغل در صنعت و ۹۵ کارشناس بهداشت حرفه‌ای در بخش خصوصی را به صورت حضوری و مجازی آموزش دادند، تا این افراد با کمک بازرسان بهداشت حرفه‌ای در خصوص آموزش کارفرمایان و شاغلین اقدام کنند.
کارشناس مسئول گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی کاشان خاطرنشان کرد: بازدید از صنایع بزرگ، بیمارستان‌ها، سپس از کارگاه‌ها با تعداد کارگر کمتر، صنوف و گارگاه‌های دارای تجمع زیاد مانند قالی بافی سنتی در اولویت کار گروه بازرسی مهندسین بهداشت حرفه‌ای قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه راهکارهای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در این بازدیدها به افراد آموزش داده می‌شود، افزود: نظارت بر گندزدایی محل‌های تجمع شاغلین مانند رختکن، نگهبانی، سرویس‌های بهداشتی، سرویس حمل ونقل شاغلین و … انجام شده است.
لسان توضیح داد: آموزش کارفرمایان به صورت مجازی، گندزدایی معابر، خیابان‌ها، اماکن عمومی، شهرک‌ها، بازدید از کلینیک‌های تخصصی، مطب پزشکان دارای مجوز طب کار و برنامه ریزی جهت تعطیلی معاینات در مطب بصورت موقت از دیگر اقدامات این گروه بازرسی است.
وی با اشاره به آموزش بازرسان کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در صنایع، تصریح کرد: با هماهنگی این اداره برنامه ریزی جهت حذف اضافه کار به طور موقت در صنایع صورت گرفت.
کارشناس مسئول گروه مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بازدید از معادن تحت پوشش دانشگاه انجام شده است و برخی از معادن مانند معدن سنگ آهن امید کوهسار با حدود ۲۰۰ شاغل تعطیل شد.
وی با توضیح اینکه بازدید از پمپ‌های بنزین و گاز و آموزش استفاده از کارت خوان انجام شده و می‌شود، ادامه داد: انجام اقدامات پیشگیرانه در عوارضی‌های تحت پوشش دانشگاه، برنامه ریزی جهت تعطیلی کارگاه‌های قالی بافی سنتی، تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای شاغلین، هماهنگی با مدیران صنایع جهت خرید تب سنج و همچنین تعطیلی کارخانجات، بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت و ۱۶ ساعته، ارائه توصیه‌های بهداشتی و ایمنی و … از دیگر اقدامات این گروه بازرسی است.‌
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3802 ؛ 11 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین