موج جدید بارشی در راه اصفهان

موج جدید بارشی در راه اصفهان

موج جدید بارشی در راه اصفهان
17 فروردین 1399, 17:47 / کد خبر:80081
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان از ورود سامانه بارشی جدید از روز سه شنبه به استان و فعال بودن آن تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: خبرهای فضای مجازی مبنی بر پیش بینی بارش ۴۰۰ میلی متری در زاگرس مرکزی شایعه است و صحت ندارد.
زهرا سیدان در گفت و گو با ایمنا با اشاره به تداوم ناپایداری‌های جوی در استان اصفهان، اظهار کرد: امروز وزش باد نسبتاً شدید پدیده غالب بسیاری از مناطق استان است و در نیمه شمالی، شرقی و مرکزی اصفهان در ساعات بعد از ظهر وزش باد با گرد و خاک و کاهش دید افقی همراه خواهد بود.
وی با بیان اینکه روز دوشنبه جو آرام و پایدار خواهد شد، افزود: با نفوذ امواج ناپایدار از روز سه شنبه تا پایان هفته جاری در بسیاری از مناطق استان افزایش ابر، بارش‌های رگباری و رعد و برق، ریزش تگرگ و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش بینی می‌شود؛ فعالیت این امواج در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شدت می‌یابد.
سیدان در واکنش به شایعات فضای مجازی مبنی بر بارش ۴۰۰ میلی متر باران در هفته جاری در زاگرس مرکزی، گفت: این شایعات ماه‌ها است که در فضای مجازی با ورود هر سامانه بارشی به کشور منتشر می‌شود؛ پیش بینی بارش۴۰۰ میلی متری صحت ندارد.
کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد، ادامه داد: خوروبیابانک و چوپانان با دمای ۲۷ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای دو درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان خواهند بود.
وی اضافه کرد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما صبح فردا به ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره 3797 ؛ 03 خرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین