ایجاد ارتباط با انجمن قلب فرایبورگ

ایجاد ارتباط با انجمن قلب فرایبورگ

ایجاد ارتباط با انجمن قلب فرایبورگ
18 فروردین 1399, 19:02 / کد خبر:80099

شهردار اصفهان گفت: اجرای پروژه‌هایی همچون مترو، اتوبان‌سازی، احداث حلقه‌های ترافیکی و… ارتباط مستقیمی با مباحث محیط زیستی دارد؛ اگر به محیط زیست نگاه درست داشته باشیم قطعاً سلامت جامعه را به همراه خواهد داشت.


به گزارش ایمنا، قدرت الله نوروزی ظهر امروز _دوشنبه ۱۸ فروردین ماه ۹۹_ در دیدار با رئیس و اعضای انجمن قلب و عروق اصفهان اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تعامل‌ها را افزایش دهیم تا میزان مشارکت مردم در اداره شهر تقویت شود.

وی از همکاری‌های انجمن قلب اصفهان با شهرداری قدردانی کرد و گفت: تمایل داریم دامنه انتقال مطالب مختلف از طریق شهروندان به شهرداری افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: با افزایش ایجاد فضای تعامل، خلاقیت و نوآوری روح حاکم بر شهر توأم با شادی و شادمانی می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه شهرداری اصفهان در زمینه جذب بودجه جایگاه بسیار خوبی در کشور دارد، تصریح کرد: در بخش عمرانی نیز اقدامات خوبی در شهر اصفهان انجام شده است.

وی افزود: اجرای پروژه‌هایی همچون مترو، اتوبان‌سازی، احداث حلقه‌های ترافیکی و… ارتباط مستقیمی با مباحث محیط زیستی دارد؛ اگر به محیط زیست نگاه درست داشته باشیم قطعاً سلامت جامعه را به همراه خواهد داشت.

شهردار اصفهان ابراز امیدواری کرد: برگزاری جلسه و دیدار با انجمن قلب اصفهان گامی به سوی ارتقا سطح خدمات به شهروندان باشد.

وی گفت: اینکه در پرتو خواهرخواندگی فضایی ایجاد شود تا تشکل‌ها و سمن‌های مردمی بتوانند با دیگر کشورها از این کانال ارتباط برقرار کنند، همواره مورد توجه شهرداری بوده زیرا خواهرخواندگی به این معنا است که راه‌ها برای تعامل تمام اقشار هنری، علمی، فرهنگی، اقتصادی، دانشگاهی و صنعتی هموار شود.

نوروزی با اشاره به درخواست همکاری انجمن قلب اصفهان با انجمن قلب شهر فرایبورگ آلمان گفت: مکاتبات برقراری این ارتباط در حال انجام است؛ همچنین تمایل داریم عضو گروه انجمن قلب اصفهان شده و نظرات شهری اعضا آن را بشنویم.

وی با بیان اینکه شهر اصفهان باید در زمینه داشتن بیمارستان و امکانات درمانی نیز همسطح سایر امکانات در دیگر بخش‌ها باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه بار اصلی درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا بر عهده کادر درمانی است، شهرداری وظیفه خود می‌داند یک خیابان یا میدان را به نام پزشکان یا پرستاران نام گذاری یا یک المان را با مفهوم ایثار کادر درمانی در شهر نصب کند.

شهردار اصفهان گفت: همانگونه که کادر درمانی در تمام بحران‌های سیل، زلزله، جنگ اقدامات ایثارگرانه و جهادی زیادی انجام دادند، در حال حاضر نیز در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا ایستاده‌اند به طوری که تعدادی از آنها گرفتار این بیماری شده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری اصفهان برای مقابله با کرونا، تصریح کرد: ۱۲۰ هزار بسته بهداشتی همراه با بروشورهای آموزشی توسط شهرداری در مناطق کمتر برخوردار شهر توزیع شده و ضدعفونی کردن نقاط مختلف شهر نیز از فعالیت‌های مستمر و دائمی شهرداری به شمار می‌رود.

ارائه پیام‌های تخصصی در حوزه کرونا توسط انجمن قلب اصفهان

«محمد عیدی» معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهردار اصفهان نیز در این دیدار گفت: با شیوع ویروس کرونا حس همکاری و هم‌کُنشی بین اقشار مختلف جامعه افزایش یافته و متوجه ظرفیت‌هایی شده‌ایم که تاکنون از آنها غافل بودیم.

وی با بیان اینکه انجمن قلب و عروق اصفهان افزون بر ۲۰۰ نفر عضو متخصص و فوق متخصص قلب دارد، تصریح کرد: اعضا این انجمن با روحیه اجتماعی و فرهنگی بالا تاکنون فعالیت‌های خوبی انجام داده و پیام‌های تخصصی در حوزه کرونا برای انتشار به شهرداری ارائه کرده‌اند.

معاون شهردار اصفهان با بیان اینکه انجمن قلب اصفهان در تنظیم پیام‌های بهداشتی کمک زیادی به شهرداری کرده است، گفت: در راستای این سیاست که ذیل تفاهم نامه‌های خواهرخواندگی، بتوانیم نهادهای مدنی را نیز با هم متصل کنیم، با توجه به درخواست انجمن قلب اصفهان برای تعامل با انجمن قلب شهر فرایبورگ در زمینه هم افزایی و دانش‌افزایی برای انجام اقدامات منسجم‌تر، امیدواریم این خواسته محقق شود تا بتوانیم به اهداف سند توسعه پایدار شهری دست یابیم.

عیدی ادامه داد: انجمن قلب اصفهان با توجه به روحیه بالای اجتماعی و فرهنگی تاکنون همکاری‌های خوبی با شهرداری داشته که قابل تقدیر است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹، شماره 3857 ؛ 16 مرداد 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین