نایب رییس اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان: نان هنوز با تعرفه ۳ سال پیش پخت می شود
0 -

۱۰ درصد نانوایان اصفهان فنی نیستند

نایب رییس اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان: نان هنوز با تعرفه ۳ سال پیش پخت می شود

نایب رییس اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان: نان هنوز با تعرفه ۳ سال پیش پخت می شود
24 خرداد 1396, 11:50 / کد خبر:8404
کارشناس حوزه آرد و نان و نایب رییس اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان با انتقاد شدید از اینکه تعرفه پخت و عرضه نان از سال ۹۳ تاکنون علیرغم افزایش چند برابری کلیه هزینه ها، تغییر نکرده است، گفت: متأسفانه ۱۰ درصد نانوایان اصفهان فنی نیستند اما قانون اجازه داده با مباشر فنی فعالیت داشته باشند.


محمد حسینی در گفتگو با خبرنگار ایمنا تاکید کرد: قیمت آرد و نان باید به موقع و متناسب با نرخ تورم، افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه نانوایان اصفهان از نظر بهداشت و کیفیت در رتبه اول کشور قرار دارند، افزود: بیش از ۱۷ سال متوالی است که نانوایان اصفهانی رتبه اول کیفیت و بهداشت را در سطح کشور به خود اختصاص داده اند.

کارشناس حوزه آرد و نان و نایب رییس اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: بالغ بر ۹۰ درصد نانوایان اصفهان به ویژه نانوایان اصیل این شهر، تمام فاکتورهای لازم برای پخت نان سالم را رعایت می کنند.

وی با اعلام اینکه ۱۰ درصد نانوایان اصفهان فنی نیستند اما متأسفانه قانون اجازه داده با مباشر فنی فعالیت داشته باشند، ادامه داد: نانوایی که اصالت ندارد و فنی نیستند نمی تواند همچون یک نانوای فنی موفق کار کنند البته با تدابیر اندیشیده شده مشکلات این ۱۰ درصد به زودی مرتفع خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان روزانه به صورت دوره ای از واحدهای نانوایی بازرسی محسوس و نامحسوس دارد، ضمن اینکه اگر شهروندان تخلفی از نانوایان مشاهده کردند می توانند مراتب را با شماره تلفن ۳۳۳۹۱۵۹۴ در میان بگذارند تا در اسرع زمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

 وی با انتقاد شدید از اینکه تعرفه پخت و عرضه نان از سال ۹۳ تاکنون علیرغم افزایش چندبرابری کلیه هزینه ها، تغییر نکرده است، گفت: طی این سه سال نانوایان بدون افزایش تعرفه با نجابت از خود مایه گذاشته و فعالیت خود را ادامه می دهند.

کارشناس حوزه آرد و نان و نایب رییس اتحادیه نانوایان شهرستان اصفهان ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات صنف نانوایان، این است که متولی ویژه ای ندارند به همین دلیل بعضی دستگاهها به خودشان اجازه مداخله غیرکارشناسانه در بخش آرد و نان می دهند در حالیکه آرد و نان خدمت ویژه ای است که تخصص خاص خود را نیاز دارد.

وی در ادامه به ویژگی های نان سالم اشاره کرد و گفت: در پخت نان نباید سبوس و ریز مغذی ها از نان جدا شده باشد، معمولاً این نان های سبس دار رنگ تیره تری نسبت به سایر نان ها دارند، نان های تیره تر ریزمغذی ها و سبوس بیشتری دارند.

حسینی ادامه داد: از زمان تهیه خمیر تا پخت نان بباید ین یک تا سه ساعت استراحت خمیر باشد، نان باید با شعله غیر مستقیم پخته شود و پس از مصرف نیز به راحتی جذب بدن شود.


ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره 3458 ؛ 02 اسفند 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین