۴۱۳۶ هکتار نهال‌کاری امسال در استان اصفهان انجام می‌شود
0 -

رئیس اداره امور بیابان اداره‌ کل منابع طبیعی اصفهان:

۴۱۳۶ هکتار نهال‌کاری امسال در استان اصفهان انجام می‌شود

۴۱۳۶ هکتار نهال‌کاری امسال در استان اصفهان انجام می‌شود
27 خرداد 1396, 15:09 / کد خبر:8775
رئیس اداره امور بیابان اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: به‌منظور کاهش بیابان‌زایی و براساس موافقت‌نامه ملی امسال ۴ هزارو ۱۳۶ هکتار نهال‌کاری در استان اصفهان انجام ‌می‌شود.
حسینعلی نریمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با بیان اینکه این طرح با 150 میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود، اظهارداشت: انجام عملیات بادشکن غیر زنده برای مقابله با فرسایش بادی در محدوده 420 کیلومتری همراه با 3 هزارو 400 هکتار عملیات مدیریت روان‌آبها از اقدامات مهم این طرح است.
وی با اشاره به اینکه امسال همچنین برای جوان‌سازی و حفظ جنگل‌های دست‌کاشت موجود 7 هزارو 780 هکتار عملیات مدیریت جنگل‌های دست‌کاشت انجام می‌شود، افزود:اعتبار پیش‌بینی شده اجرای این طرح‌ها هم 135 میلیارد ریال است.
رئیس اداره امور بیابان اداره‌ کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان ی با بیان اینکه از سال 89 تا کنون پایشی در زمینه بیابان‌زایی انجام نشده است، خاطرنشان کرد: پایش سال 89 نشان می‌داد بیابان‌زایی در اصفهان زیادتر نشده اما شدت آن بیشتر و از آن سال به بعد اقدامات اصلاحی و احیایی بسیاری به‌ویژه در مناطق بحران انجام شده و این نشان دهنده احتمال کنترل بیابان‌زایی در اصفهان است.
وی با اشاره به اینکه مساحت بیابان‌زایی به‌قوت خود باقی است اما از سرعت آن کاسته شده است، گفت: در سال گذشته 954 هکتار عملیات نهال‌کاری در استان انجام شد که شامل احداث 150 کیلومتر عملیات بادشکن غیر زنده و 564 هکتار عملیات بذرکاری بوده است.
نریمانی با بیان اینکه انجام عملیات مختلف، بیابان‌زایی را در استان اصفهان از سال گذشته تاکنون کاهش داده است، افزود: تاکنون 305 هزار هکتار از کانونی بحرانی به مساحت یک میلیون و 2 هزارهکتار در استان با جنگل دست‌کاشت تثبیت شده اما کنترل شرایط بحرانی با عملیات نهال‌کاری سبب غفلت از کانون‌های بحران و افزایش فعالیت عوامل تخریب می‌شود.
ارسال دیدگاه

با نظرات سازنده خود ما را در بهبود هرچه بهتر کیفیت مطالب یاری نمایید.

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز، شماره ؛ 28 آبان 1397
روزنامه اصفهان امروز
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین