سهم ۶۷ درصدی «عمران» در بودجه شهرداری نجف‌آباد
0 -

شهردار نجف آباد:

سهم ۶۷ درصدی «عمران» در بودجه شهرداری نجف‌آباد

سهم ۶۷ درصدی «عمران» در بودجه شهرداری نجف‌آباد
31 خرداد 1396, 13:49 / کد خبر:9274
شهردار نجف‌آباد گفت: از مجموع ۹۳ میلیارد و ششصد و هشتاد میلیون تومان بودجه نقدی سال گذشته شهرداری، چیزی در حدود ۶۷ درصد معادل شصت‌وسه میلیارد تومان در امور عمرانی شهر هزینه شده است.

ایمنا، شهردار نجف‌آباد گفت: از مجموع ۹۳ میلیارد و ششصد و هشتاد میلیون تومان بودجه نقدی سال گذشته شهرداری، چیزی در حدود ۶۷ درصد معادل شصت‌وسه میلیارد تومان در امور عمرانی شهر هزینه شده است. 

مسعود منتظری ادامه داد: از میان فصول و برنامه‌های ۹ گانه بخش عمرانی هم بهبود محیط شهری با ۴۰ و بهبود عبور و مرور شهری با ۲۶ درصد بیشترین سهم از هزینه‌های صورت گرفته در بخش عمرانی را به خود اختصاص داده‌اند. 

وی یادآور شد: بهبود محیط شهری شامل اقداماتی مانند احداث پارک محله‌ای، تکمیل و توسعه شبکه آب‌رسانی، آبیاری فضای سبز، جمع‌آوری، حمل و دفن زباله به همراه نوسازی معابر و مبلمان شهری بوده و در سرفصل بهبود عبور و مرور شهری نیز مواردی مانند آسفالت، لکه‌گیری معابر، احداث خیابان و پیاده‌رو مشاهده می‌شود. 

شهردار نجف‌آباد با اشاره به‌صرف نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان در بخش هزینه‌های جاری شهرداری طی سال گذشته افزود: در این بخش که به چهارفصل و بیست ماده در هر فصل تقسیم‌بندی می‌شود، هزینه‌های پرسنلی با ۷۲ و هزینه‌های اداری با ۱۷ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. 

منتظری اظهار داشت: درحالی‌که معمولاً نسبت هزینه‌های جاری به عمرانی در شهرداری‌های کشور ۶۰ به ۴۰ است، در نجف‌آباد با تلاش شبانه‌روزی مدیران سطوح مختلف و کارکنان، این میزان در چند سال اخیر به‌صورت تقریباً برعکس بوده است.

 شهردار نجف‌آباد گفت: سال گذشته شاهد تحقق درآمد بیش از ۳۱ میلیارد تومانی در بخش غیر نقدی بودجه شهرداری بودیم که از این میزان دومین منطقه با تحقق ۴۱۱ درصدی و پنجمین منطقه نیز با ۱۹ درصد به ترتیب بیشترین و کمترین میزان تحقق را نسبت به‌پیش بینی‌های صورت گرفته داشته‌اند. 

مسعود منتظری مجموع معاوضات پرداختی شهرداری در این مدت را نزدیک به سی میلیارد و هشت‌صد میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: ۸۲ درصد این موارد به‌صورت معاوضات امتیازی بوده، ۱۱ درصد در قالب ملکی صورت گرفته و در هفت درصد هم کار به شکل معاوضات ریالی انجام‌شده است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸، شماره 3676 ؛ 19 آذر 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 19 آذر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین