مدیرعامل ذوب آهن: آماده همکاری برای رفع مشکلات زیست محیطی هستیم

در پی اعتراض شهروندان شهرستان لنجان در باره استشمام بوی شدید کُک

مدیرعامل ذوب آهن: آماده همکاری برای رفع مشکلات زیست محیطی هستیم

مدیرعامل ذوب آهن: آماده همکاری برای رفع مشکلات زیست محیطی هستیم
4 تیر 1396, 12:41 / کد خبر:9662
در پی اعتراض شهروندان شهرستان لنجان در باره استشمام بوی شدید کُک در نیمه شب ها مدیرعامل شرکت ذوب آهن گفت" آماده همکاری با شهرستان و محیط زیست استان برای رفع مشکلات زیست محیطی هستیم". جلوگیری از خروج آب های سمی و تعطیلی 9 حوضچه آب سمی صورت گرفته و فناوری روز دنیا برای گرفتن سموم آب کُک سازی انجام شده است.
مدیرعامل شرکت ذوب آهن گفت: آماده همکاری با شهرستان و محیط زیست استان برای رفع مشکلات زیست محیطی هستیم.
به گزارش ایرنا، در پی اعتراض شهروندان شهرستان لنجان در باره استشمام بوی شدید کُک در نیمه شب ها، رییس و اعضای شوراهای اسلامی زرین شهر، چمگردان، ورنامخواست، سده لنجان و زاینده رود با حضور در دفتر مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، رسیدگی به این موضوع را خواستار شدند.
در این دیدار که رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنجان نیز حضور داشت، مدیرعامل ذوب آهن با اشاره به مشکلات فعلی این شرکت گفت: مجموعه ذوب آهن مقابل شهرستان نیست و اقدامات زیست محیطی این شرکت در سال های گذشته موید این مطلب است.
احمد صادقی با اشاره به کاشت چندصد هکتاری درخت در دوره اول مسوولیت خود در محوطه ذوب آهن افزود: در صورتی که این اقدام صورت نمی گرفت، ضریب اکسیژن در منطقه کمتر از حد مجاز می شد و مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کرد.
وی همچنین از نوسازی سیستم'ال اف'(های) کُنورتور و آگلومراسیون ذوب آهن فراتر از توصیه های محیط زیست خبر داد و گفت: با ایجاد مدیریت بازرسی،کنترل بیشتری روی عملکرد کارکنان در شیفت شب برای انجام بهتر وظایف آنها صورت خواهد گرفت. صادقی گفت: از محیط زیست می خواهم راهکارهای علمی خود را برای تولید با شرایط مطلوب زیست محیطی ارائه دهد و ما نیز از این مساله استقبال می کنیم.
وی به دیگر اقدامات زیست محیطی این شرکت در دوره جدید مسوولیت خود اشاره کرد و گفت: جلوگیری از خروج آب های سمی و تعطیلی 9 حوضچه آب سمی با دستور من صورت گرفت و فناوری روز دنیا برای گرفتن سموم آب کُک سازی انجام شده است.
وی افزود: حوضچه های فاضلاب باید مُدرن شود چون روباز است و در این صورت هیچ بوئی نخواهد داشت.
 وی همچنین از تعطیلی تصفیه خانه فاضلاب شرکت واقع در محوطه بیرونی کارخانه خبر داد و گفت: سفارش خرید تجهیزات مُدرن برای ساخت تصفیه خانه در داخل کارخانه داده شده است.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان همچنین با اشاره به پرداخت عوارض این شرکت به اداره دارایی گفت: اعتقاد داریم که سهمیه شهرهای همجوار کارخانه از این محل باید بیشتر از سایر شهرها باشد و مجمع نمایندگان استان باید در قانون فعلی بازنگری کند.
وی همچنین از پیگیری این شرکت برای بازگرداندن زمین های جدا شده در گذشته خبر داد و گفت: با بازگشت این زمین ها، تکلیف افرادی که در این محدوده اقدام به ساخت و ساز کرده اند روشن و شرایط برای آنها بهتر خواهد شد.
صادقی همچنین به طرح متروی اصفهان- زرین شهر نیز اشاره کرد و گفت: خط مترو در گذشته در مسیری پیش بینی شده بود که زمین های زیادی را دربرمی گرفت و به همین دلیل تملک آنها مشکل بود اما با مطالعات صورت گرفته، مسیر اتوبان ذوب آهن بهترین مسیر برای مترو شناخته شده و قرار است شرکتی تشکیل شود تا ذوب آهن سهامدار آن باشد.
مدیر عامل ذوب آهن پیشنهاد کرد تا کمیته مشترکی برای پیگیری مسائل و مشکلات زیست محیطی این شرکت با مسئولان شهرستان لنجان تشکیل شود.
در این دیدار، اعضای شورهای اسلامی شهرهای این شهرستان به بیان دیدگاه های خود در زمینه ارتباط صنعت با منطقه پرداختند.
رییس اداره محیط زیست شهرستان لنجان نیز در حاشیه این دیدار گفت: با پیگیری های اداره محیط زیست شهرستان و استان و با توجه به اعتراض شهروندان لنجان، ذوب آهن اصفهان مکلف شده است تا به کاهش آلایندگی های خود طی زمان بندی مشخص اقدام کند که این مساله با استقبال مدیریت شرکت ذوب آهن مواجه شد.
وی ابراز امیدواری کرد که با حل مشکلات زیست محیطی، این شرکت به صنعت پاک تبدیل شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹ بهمن 1398، شماره 3733 ؛ 29 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹ بهمن 1398
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین