موکب‌های اصفهان در کربلا ظرفیت اسکان ۱۳۰ هزار نفر را دارند

موکب‌های اصفهان در کربلا ظرفیت اسکان ۱۳۰ هزار نفر را دارند

موکب‌های اصفهان در کربلا ظرفیت اسکان ۱۳۰ هزار نفر را دارند
24 مهر 1398, 22:25 / کد خبر:76587
مسئول ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان گفت: موکب‌های این استان در کشور عراق و شهر کربلا ظرفیت اسکان و پذیرایی از ۱۳۰ هزار زائر را در مراسم اربعین امسال دارا هستند.

مصطفی نوریان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اربعین سال گذشته موکب‌های استان اصفهان در کشور عراق نزدیک به ۷۵ موکب بود که  امسال این آمار به ۱۱۶ رسیده است.

وی گفت: سال گذشته حدود ۲۵۰ هزار وعده غذا به شکل روزانه برای زائران توزیع می‌شد که این رقم  امسال  به ۴۵۰ هزار وعده رسیده است.

نوریان همچنین با اشاره به اینکه اربعین سال جاری برای نخستین بار سامانه ثبت اطلاعات موکب داران فعال شد ,گفت: تا به امروز نزدیک به ۹۰ درصد از موکب‌های استان اصفهان در کربلا مستقر شدند و سایر موکب‌ها نیز در حال استقرار هستند.

وی با اشاره به نقش موکب‌های استان اصفهان به خدمت‌رسانی به کل زوار افزود: در بخش اسکان و پذیرایی زوار از طرف موکب‌های استان اصفهان مشکلی وجود ندارد.

اصفهان هم‌اکنون پس از استان‌های تهران و خوزستان در رتبه سوم کشور  از لحاظ تعداد ثبت‌نام‌کنندگان برای اعزام به پیاده‌روی کربلا قرار دارد.

اربعین حسینی مصادف با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و فرزندان، یاران و اصحاب ایشان است که به همین مناسبت، پیاده‌روی از نجف تا کربلا در عراق برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹، شماره 3916 ؛ 29 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۹مهر۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین