آیین نامه اخلاق حرفه ای روزنامه اصفهان امروز

آخرین بازنگری: فروردین 1393

آیین نامه اخلاق حرفه ای روزنامه اصفهان امروز با این هدف نوشته‌شده است تا مخاطبان این رسانه بدانند که با چگونه رسانه‌ای روبرو هستند و خط‌مشی نویسندگان و سیاست‌گذاران این رسانه چیست. این آیین نامه به‌صورت شفاف به مخاطبان این رسانه اعلام خواهد شد. هدف اصلی روزنامه اصفهان امروز معرفی اصفهان به‌عنوان یک شهر حرفه‌ای است و با استفاده از نقاط هدف ترسیمی، برای هر مخاطب برنامه ویژه دارد که بر اساس آن مرامنامه زیر را منتشر ساخته است:
این رسانه به هیچ ارگان و حزبی وابسته نیست و اهداف هیچ گروه و دسته سیاسی را تأمین نمی‌کند. اصفهان امروز در هیچ‌کدام از انتخابات از فرد یا گروه خاصی حمایت نمی‌کند و وظیفه اصلی خود را ورود به این مسائل نمی‌داند. درج آگهی‌های کاندیداها نیز صرفاً در راستای اطلاع‌رسانی و امور بازرگانی انجام می‌شود. (البته این موضوع نیز ضوابطی دارد و این رسانه حتی کاندیداهای افراطی را از چرخه بازرگانی خود حذف می‌نماید)
ملاک ما در هیچ موضوعی اشخاص حقیقی و حقوقی و منافع آن‌ها نیست و تنها منفعت جمعی و مردم است که برای ما اصالت دارد. این رسانه به دلیل بومی بودن و هدف انتشار به‌عنوان رسانه اصفهانی، شهروندان اصفهانی را در اولویت اول قرار می‌دهد.
رسانه اصفهان امروز به‌هیچ‌وجه از اعتماد مردم و مسئولان و مخاطبان خود سو استفاده نمی‌کند و هیچ مطلبی بدون علم به عدم رضایت آن‌ها به چاپ نمی‌رسد. اعتماد مخاطبان بزرگ‌ترین سرمایه هر رسانه است که به این سرمایه نباید آسیبی وارد شود.
اصفهان امروز خود را موظف به حفظ منافع ملی می‌داند و تنها در این چارچوب اقدام به انتشار اخبار می‌کند. طبیعی است هر مطلب و مسئله‌ای که با امنیت ملی به معنای عام آن در تضاد باشد ازنظر ما قابل‌چاپ نیست.
دیدگاه انتقادی و نظارتی یکی از کارکردهای ویژه و اصلی اصفهان امروز است و هیچ‌یک از اداره‌ها و نهادها از آن مستثنا نیستند و اصفهان امروز این حق را برای خود می‌بیند که این رسالت ذاتی خود را بدون ملاحظه انجام دهد.
ادبیات روزنامه و کلیه مطالب آن به‌هیچ‌وجه ایدئولوژیک نخواهد بود به این معنی که اصفهان امروز نه مداح و ستایش‌کننده کسی خواهد بود و نه دشمن او. برای همین از ادبیاتی که چاپلوسانه نوشته شود پرهیز می‌کند و به همین ترتیب با ذهنیت منفی و پیش‌فرض نیز هیچ مطلبی تهیه نخواهد شد. این به معنی این نیست که کار خوب را بزرگ نمی‌کند و از کار بد و کج روی‌ها انتقاد نکند بلکه به این معنی است که پیش‌فرض در برخورد با هیچ گروه و جریانی ندارد و صرفاً به وظیفه اطلاع‌رسانی و رسانه‌ای خود پایبند است و بر همان اساس رفتار خواهد کرد.
نقد اصفهان امروز از منظری درون‌گروهی و درون سیستمی انجام خواهد شد و نه به‌صورت و با ادبیات اپوزیسیونی و بیرون گروهی. بر همین مبنا نقد بر اساس اصلاح و بهبود است نه حذف و غرض. تمام نویسندگان این روزنامه موظف هستند در چارچوب اصول قانون اساسی و با در نظر گرفتن خطوط قرمز آن مطالب خود را بنویسند.
اصفهان امروز هم نگاه ایجابی به مسائل و مشکلات دارد و هم نگاه سلبی؛ یعنی هم در جهت بهبود پیشنهاد می‌دهد و هم کاستی‌ها و نقص‌ها را گوشزد می‌کند.
در هر موضوعی که به شکلی به دستگاه یا شخص حقیقی و حقوقی اتهامی وارد می‌شود تهیه‌کننده مطلب موظف است نظرات فرد یا دستگاه مورد اتهام را هم منعکس کند و در صورت جواب ندادن به سؤال و موارد اتهامی همین نکته را در گزارش خود درج نماید.
هرگونه اصلاح مصاحبه‌ای توسط مصاحبه‌شونده بلامانع است و مصاحبه در صورت تأکید مصاحبه‌شونده باید به تأیید او برسد البته درصورتی‌که مصاحبه‌کننده تمام و یا بیشتر صحبت‌های خود را پس بگیرد اصفهان امروز هم این حق را خواهد داشت که از درج مصاحبه صرف‌نظر کند. ولی درهرصورت تیتر و مقدمه روزنامه از حقوق روزنامه است و لزومی به هماهنگی با مصاحبه‌شونده ندارد. این موضوع در مورد مصاحبه‌های اختصاصی کاربرد دارد و مصاحبه‌های عمومی بر اساس آنچه فرد گفته است انعکاس می‌یابد.
روزنامه‌نگاری که موضع شخصی منفی یا مثبتی در برابر یک نفر یا موضوع دارد برای تهیه گزارش و مصاحبه فرستاده نخواهد شد.
رعایت امانت در سخن و نقل‌قولی که در آن منبع خبر عنوان کرده که اسمی از او ذکر نشود الزامی است.
هیچ مصاحبه و مکالمه‌ای بدون جلب رضایت مصاحبه‌شونده و به‌صورت مخفی ضبط نخواهد شد.
روزنامه‌نگاران نباید هیچ مطلبی را در جهت منافع شخصی منتشر نمایند.
هیچ‌یک از همکاران اصلی روزنامه نباید موضعی مغایر باسیاست‌های کلی روزنامه داشته باشند و آن را در محیط‌های دیگر با قلم خود نقض کنند. نام نویسنده امضای نوشته است و خلاف این نوشته در رسانه‌های دیگر به معنای رویکرد غیرحرفه‌ای آن خواهد بود.
مخدوش کردن واقعیت اعم از دست‌کاری در متنی که با اصل گفته فاصله دارد یا دست‌کاری عکسی که خلاف واقع است ممنوع است.
برای کسب خبر خبرنگاران اصفهان امروز صریحا خود را باید معرفی کنند و از منابع اطلاع‌رسانی به‌صورت شفاف و با معرفی رسانه خود خبر تهیه کنند.
اصفهان امروز خود را موظف می‌داند از هرگونه دامن زدن به جنگ‌های مذهبی یا مسائل قومی و قبیله‌ای پرهیز کند و تنها بر اساس منفعت ملی و استانی رفتار کند.
تمام همکاران این روزنامه متعهد هستند که تنها امضا و اسم خود را بر روی مطالب تولیدی خود بزنند.
اصفهان امروز خود را در درج هرگونه نقد و تحلیلی آزاد می‌داند و این مسئله را حق طبیعی هر رسانه‌ای می‌داند.
هرگونه همکاری خبرنگاران با دستگاه‌ها و نهادهایی که جزو حوزه آن‌ها به شمار می‌رود قابل‌قبول نیست تا در راه اطلاع‌رسانی شفاف و آزاد آن‌ها خللی ایجاد نشود.
همه خبرنگاران اصفهان امروز از هدایایی که در ازای آن توقع خارج از عرف شود و یا قبول آن باعث مسامحه در انعکاس اخبار دستگاه مربوطه شود پرهیز می‌کنند و موظف‌اند مراتب را به اطلاع مسئولان روزنامه برسانند.
خبرنگاران نمی‌توانند اسرار و اخباری که توسط منبع خبر بر غیرقابل‌انتشار بودن آن تأکید شده است را منتشر کنند و این کار خلاف اخلاق رسانه‌ای و حرفه‌ای خود می‌دانند.
روزنامه اصفهان امروز خود را موظف می‌داند در صورت بروز اشتباه و ارائه اطلاعاتی که بعدا خلاف آن ثابت می‌شود اشتباه پیش‌آمده را اصلاح نماید و در صورت اتهام به کسی یا نهادی از آن عذرخواهی کند. حفظ حرمت و حریم خصوصی افراد جزو خطوط قرمز رسانه اصفهان امروز است.
هیچ نهاد و شخص حقیقی و حقوقی بایکوت خبری نمی‌شود ولی در صورت بروز نارسایی به‌جای پوشش ندادن اخبار، مورد پیش‌آمده با مخاطبان طرح می‌شود.
اصفهان امروز خود را موظف به در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی و کاری دستگاه‌ها نمی‌داند و هیچ خبر و مطلبی را تحت‌فشار از خروجی‌های خود حذف نمی‌کند مگر از طریق آن چیزی که در قانون مشخص و از طریق مراجع قانونی اعلام شود.معرفی گروه رسانه ای و روزنامه اصفهان امروز

گروه رسانه ای و روزنامه اصفهان امروز در دوازدهمین سال فعالیت خود قرار دارند.
در 12سال گذشته همزمان با رشد تیراژ،نفوذ روزنامه و پیشبرد اهداف و برنامه های کمی و کیفی؛اصفهان امروز از یک روزنامه به گروهی از نشریات و رسانه های مکتوب و سایبری رشد یافته است.
این مجموعه با انتشار و مدیریت روزنامه اصفهان امروز، پایگاه خبری-تحلیلی اصفهان امروز(اصفهان امروز آنلاین)، نسخه انگلیسی مکتوب و آنلاین اصفهان امروز(Isfahan Today)، نسخه عربی مکتوب و آنلاین اصفهان امروز(إصفهان الیوم)، ماهنامه طنز و کاریکاتور اصفهان‌نیمروز، هفته نامه ورزشی فوتبال ایرانی،ماهنامه کودک و نوجوان اصفهان فردا،وي‍ژه نامه های متعدد شهرستان ها، صفحات اصفهان امروز در شبکه های اجتماعی(تلگرام، فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام، کلوپ، لنزور و آپارات) و سایر زیر مجموعه ها، اکنون به بزرگترین مجموعه رسانه ای منطقه مرکزی‌کشور تبدیل شده است.
بخشی از مهمترین فعالیت ها و قابلیت های گروه نشریات و رسانه های اصفهان امروز به شرح زیر است:

1 - روزنامه اصفهان امروز

اصفهان امروز با بیش از ده سال سابقه و انتشار نزدیک به2700 شماره ،اکنون مطالب،ویژه نامه ها و بخش های متنوع و جذاب را بر اساس برنامه طراحی شده برای جذب مخاطبان گسترده منتشر می نماید.صفحات روزنامه شامل شهر،اقتصاد،گردشگری،سینما و تلویزیون،فرهنگ و هنر،اصفهان،حوادث، تندرستی،ورزش،چهلستون،اصفهان دیروز،اینفوگرافیک و تعدادی صفحات گردشی است.جامعیت محتوای تولیدی،پایبندی به اصول حرفه ای و رعایت صداقت در فعالیت، زمینه ساز توسعه روز افزون تیراژ و نفوذ روزنامه شده و اقبال مخاطبان و صاحبان آگهی در بخش های دولتی و خصوصی نشانگر تایید کیفی روند فعالیت ها است.
مزایای تجاری و تبلیغاتی : دسترسی به مخاطبان گسترده در دو طیف عام و تخصصی از طریق تیراژ گسترده نسخه مکتوب،آنلاین و Pdf،همچنین کیفیت برتر محتوایی و گرافیکی که سبب افزایش ارتباط با مخاطب و اثر‌گذاری آگهی و اطلاع رسانی ها می شوداز مزایای اصفهان امروز در حوزه تبلیغات تجاری است.همچنین بر حسب نیاز مشتریان امکان ،طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی و اطلاع رسانی شامل بسته های خبری و گونه های نوینی از تبلیغات امکان پذیر است.

2- اصفهان امروز آنلاین:(esfahanemrooz.ir)

سایت اصفهان امروز آنلاین با تحریریه اختصاصی و مجزا از روزنامه،یکی از جامع ترین و پربازدیدترین سایت های خبری استان‌اصفهان است که با 10سرویس و 30 زیر مجموعه جذاب توانسته است نیاز خبری مخاطبان متنوعی از اصفهان ، سراسر کشور و ایرانیان از نقاط گوناگون جهان را پاسخ دهد.این سایت با تیم خبری کامل 24ساعته و 7روز هفته، پوشش خبری کاملی را به همراه زیرمجموعه های متنوع ارائه می نماید.آرشیو کامل نسخه های چاپی تمامی نشریات و ویژه‌نامه های گروه نشریات،خبرنامه های ایمیلی،سامانه های پیامکی،صفحات رسمی در شبکه های اجتماعی از واحدهای زیرمجموعه سایت اصفهان امروز است.این سایت به سه زبان(فارسی،انگلیسی و عربی)در دسترس مخاطبان قرار دارد.
مزایای تجاری و تبلیغاتی : مخاطبان انبوه،فعالیت در قالب724(24ساعته و 7روز هفته)،در دسترس بودن در تمامی مکان ها و با ابزارهای متنوع،شیوه های نوین اطلاع رسانی و تبلیغات و نمایش تبلیغات به صورت عکس،فلش،متن،گزارش تصویری،صفحه اختصاصی،فیلم و... از مزایای ویژه پایگاه خبری-تحلیلی اصفهان امروز است.اپلیکیشن اصفهان امروز در دو نسخه اندروید و ios هم به زودی در دسترس مخاطبان خواهد بود.

3- إصفهان الیوم و Isfahan Today

از ابتدای سال 93روزنامه اصفهان امروز فاز جدیدی از خدمات رسانه ای خود را آغاز نمود.در این فاز برای پاسخ دادن به نیازهای بین المللی اصفهان و انتشار به زبان های دیگر به عنوان یک پروژه بلندمدت آغاز شد.در حال حاضر نسخه های مکتوب انگلیسی و عربی در حال انتشار است.سایت انگلیسی و عربی نیز در فضای سایبر پنجره جدیدی را برای اطلاع رسانی به گردشگران،اتباع سایر کشورها که در ایران ساکن هستند و علاقمندان اصفهان در سراسر دنیا گشوده است.
سایت آنلاین این دو نشریه پس از دو ماه فعالیت آزمایشی ،آبان ماه 1393در بیستمین نمایشگاه مطبوعات کشور به صورت رسمی رونمایی شد و مرجع اخبار و اطلاعات مرتبط با اصفهان و ایران برای انگلیسی و عربی زبانان سراسر دنیاست.
همچنین عقد قرارداد همکاری با نشریات گردشگری سایر کشورها به ویژه شهرهای خواهرخوانده اصفهان(16شهر اروپایی،آسیایی،افریقایی) در برنامه اصفهان امروز قرار دارد. Isfahan Today و إصفهان الیوم که نسخ انگلیسی و عربی اصفهان امروز هستند افزون بر اینکه به همراه روزنامه توزیع می گردد به صورت گسترده در مراکز توریستی،اقامتی،حمل و نقل هوایی و ریلی و سفارتخانه های سایر کشورها در ایران و به زودی سفارتخانه و رایزنی های فرهنگی ایران در سایر کشورها توزیع می گردد.
مزایای تجاری و تبلیغاتی : بهترین امکان رسانه ای برای ارتباط با گردشگران ورودی به اصفهان،همچنین معرفی توانمندیهای  تجاری،سرمایه گذاری و اقتصادی به سراسر دنیا از طریق نسخه مکتوب و آنلاین این دو نشریه در دسترس واحدهای معتبر تجاری و اقتصادی است.امکانات گسترده و متنوعی برای دسترسی به مخاطبان پیش بینی شده است.

4-اصفهان نیمروز(ماهنامه طنز و کاریکاتور)

نخستین و تنها نشریه طنز و کاریکاتور استان اصفهان است که توسط گروه نشریات اصفهان امروز و با همکاری بیش از 35نفر از بهترین کارتونیست ها و طنز پردازان اصفهان به صورت ماهانه منتشر می شود.این نشریه با تیراژ 10.000نسخه،چاپ و کاغذ مرغوب و گستره توزیع وسیع مخاطبان را به لبخند و اندیشه مهمان می سازد.
مزایای تجاری و تبلیغاتی : زبان طنز و ارتباط با مخاطب در زمانی که با خوشی و لبخند نشریه ای را می خواند،سبب خواهد شد پیام های گوناگون از جمله آگهی های تبلیغاتی تاثیر گذاری بیشتری داشته و یادآور خاطره ای خوش باشند.کیفیت برتر چاپی،کاغذ مرغوب،تیراژ گسترده و منحصر به فرد بودن این نشریه سبب شده"اصفهان نیمروز"یکی از بهترین رسانه‌ها برای تبلیغات تجاری و خدماتی باشد.امکان طراحی متن و تصاویر آگهی ها در قالب طنز و کاریکاتور و طراحی مسابقات مطبوعاتی به منظور معرفی بهتر برند،محصول و خدمات گوناگون از جمله برتری های ویژه " اصفهان نیمروز " است.

5- هفته نامه فوتبال ایرانی

فوتبال ایرانی هفته نامه ورزشی دوزبانه با گستره توزیع سراسری است که در 10سال گذشته به صورت منظم منتشر شده است.این هفته نامه روزهای سه شنبه هر هفته منتشر می شود و یکی از نشریات جذاب ، پر مخاطب و بی رقیب گروه رسانه ای و نشریات اصفهان امروز به شمار می رود.
مزایای تجاری و تبلیغاتی : این هفته نامه با توزیع در کیوسک های مطبوعاتی و شیوه های توزیع اختصاصی ظرفیت ویژه ای برای معرفی برندهای برتر به مخاطبان گسترده ورزش،به ویژه فوتبال داخلی و خارجی دارد.

6- اصفهان فردا(ماهنامه کودکان و نوجوانان)

با توجه به نگاه اصفهان امروز برای تولید نشریات و رسانه هایی برای همه اعضای خانواده، به زودی نشریه اصفهان فردا، ویژه کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.

7- ویژه نامه تندرستی:

با توجه به اهمیت ویژه موضوعات مرتبط با بهداشت و سلامتی،روزنامه اصفهان امروز در سال جدید به صورت هفتگی روزهای 5شنبه ویژه نامه ای با عنوان تندرستی منتشر می کند و به زودی در قالب مجله ای مستقل منتشر خواهد شد.این ویژه نامه با مطالبی از اساتید رشته های پزشکی به همراه ستون های پرسش و پاسخ و گزارش های روز از موضوعات حوزه بهداشت و درمان یکی از پرمخاطب ترین بخش های روزنامه را تشکیل داده است.در ویژه نامه تندرستی با انتشار مطالبی که برای گروه وسیع تری از مخاطبان مورد استفاده است ،تلاش شده جذابیت،کاربرد و نفوذ این رسانه تخصصی افزایش یابد.
مزایای تجاری و تبلیغاتی : طیف وسیع خدمات مرتبط با حوزه پزشکی ،بهداشت،درمان و سبک زندگی می توانند از فضای ویژه این نشریه برای ارتباط با مخاطبان به صورت موثر استفاده کنند.از آنجاییکه مطالب این ویژه نامه با گذشت زمان جذابیت خود را از دست نمی دهد،ماندگاری تبلیغات و آگهی ها در این نشریه افزون تر خواهد بود.

8- اصفهان دیروز:

تاریخچه انتشار مطبوعات در اصفهان به بیش از 135سال می رسد.اما اصفهان در مطبوعات کشور و جهان نیز سابقه ای طولانی تر دارد.بازخوانی این تاریخ و آشنایی با رخدادهای این دوره زمانی برای بسیاری از خوانندگان جذاب و الهام بخش است.بر این اساس روزنامه اصفهان امروز بخش ویژه ای را به صورت هفتگی با عنوان"اصفهان دیروز"منتشر می نماید که به روایت اصفهان در مطبوعات ایران و جهان می پردازد.لوگو،فونت های استفاده شده،صفحه آرایی و حتی رنگ کاغذ استفاده شده به گونه ای برنامه‌ریزی شده است که مخاطب با در دست گرفتن آن گویی بخشی از اسناد تاریخی را در دست دارد.

9-توزیع و امور مشترکان:

روزنامه اصفهان امروز افزون بر کیوسک های مطبوعاتی شهر و شهرستان های استان اصفهان به صورت ویژه توسط سازمان توزیع و امور مشترکان اصفهان امروز به صورت هدفمند توزیع می شود که بخشی از آن ها به شرح زیر است:
- توزیع مویرگی طبق برنامه جامع در تمامی مناطق شهری و صنوف گوناگون به منظور معرفی نشریات، افزایش سطح مطالعه و افزایش مشترکان دائمی
- استانداری،شهرداری،نمایندگان مجلس،شوراهای شهر و بیشتر ادارات و ارگان های دولتی اصفهان
- تمامی شهرداری های استان اصفهان (106شهر)
- توزیع گسترده در اصفهان سیتی سنتر (بزرگترین مجموعه تجاری،تفریحی و گردشگری کشور)
- پروازهای هواپیمایی تابان (به مقاصد گوناگون داخلی و خارجی)
- هتل های معتبر اصفهان (عباسی،کوثر،عالی قاپو،آسمان و...)
- مشترکان دولتی،خصوصی و شرکت هایی متعددی که اصفهان امروز را به عنوان روزنامه رسمی خود انتخاب کرده اند
- نمایشگاه ها،کنفرانس ها و همایش های معتبر برگزار شده در استان اصفهان
- توزیع ویژه برای مشترکان در 10شهرستان استان اصفهان
- مشترکان نسخه PDFروزنامه که به صورت الکترونیکی،نسخه چاپی روزنامه را دریافت می کنند

10- سازمان آگهی ها و مطالعات بازرگانی

تیراژ گسترده و اثر گذاری روزنامه اصفهان امروز و نشریات گروه در کنار تلاش کارشناسان سازمان آگهی ها و مطالعات‌بازرگانی گروه نشریات سبب شده است طیف متنوعی از مشتریان بخش های دولتی و فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای تبلیغات،اطلاع رسانی،اجرای پروژه های رسانه ای و چاپ و انتشار آگهی خود،اصفهان امروز را برگزینند.صدها شرکت نیز سال ها است با انتخاب اصفهان امروز به عنوان روزنامه رسمی خود،تمامی اطلاعیه ، آگهی ها و اطلاع‌رسانی به سهامداران خود را از طریق این روزنامه انجام می دهند.
بر این اساس طیف گسترده ای از شرکت هایی تجاری،صنعتی،خدماتی ،فعالان اقتصادی و مجموعه های دولتی و عمومی در قراردادهای بلند مدت در جمع مشتریان اصفهان امروز حضور دارند.
بخشی از این مجموعه ها به شرح زیر هستند:
* خودروسازان(ایران خودرو،سایپا،مدیران خودرو،شرکت مرتب،سیف خودرو،راین،زامیاد و... )
*بانک ها(پارسیان، ملت، کشاورزی، شهر، رفاه، توسعه صادرات، مهر اقتصاد، قوامین، سامان، پست‌بانک، گردشگری، خاورمیانه، رفاه،ملی، اقتصاد نوین، کارآفرین و... )
*بیمه ها(نوین، کارآفرین، توسعه، کوثر، ایران، دانا و... )
*صوتی و تصویری و رایانه ای(سامسونگ،ال جی،گروه صنعتی انتخاب(اسنوا،دوو،تکنوگاز،ایسر،کانن و... )
*اپراتورهای موبایل و خدمات اینترنت(همراه اول،ایرانسل،رایتل،پیشگامان کویر،پارس آنلاین،آریا فون،اسپادان و... )
*انبوه سازان و پروژه های ساختمانی(سامان گستر اصفهان،ساختمان اصفهان،سرمایه گذاری مسکن اصفهان،برج های دوقلوی کیش،سارا و ایمان مشهد،آرمیتاژ مشهد،آتلانتیس قشم و...)
*ایرلاین ها و شرکت های گردشگری(ایران ایر،تابان،هواپیمایی ترکیه،ماهان،سپاهان،میدل ایست و...)
*پوشاک(هاکوپیان،گراد،کاروس و...)
*فرهنگی و آموزشی(دانشگاه های اصفهان،علوم پزشکی،صنعتی اصفهان و دانشگاه های آزاد،علمی کاربردی و غیر انتفاعی استان و مجموعه هایی مانند مدرسان شریف،گاج،دانش پژوهان،نوین صدرا و ...)
* و صدها مجموعه بزرگ و کوچکی که در این سال ها اصفهان امروز را انتخاب کرده اند...

11- واحد تحقیق و توسعه

گروه نشریات اصفهان امروز با توجه به برنامه خود برای حفظ جایگاه برتر در حوزه رسانه ای داخل کشور و تداوم گسترش فعالیت ها و خدمات به روز،از زمستان سال 1392واحد تحقیق و توسعه خود را به منظور پشتیبانی از طرح های مدیریتی و سنجش عملکرد راه اندازی نمود.این واحد در نخستین دستاورد خود" طرح مهندسی رسانه اصفهان امروز"که برنامه توسعه این نشریات تا سال 1396را ترسیم کرده است تهیه نمود که اجرای آن از سال93 آغاز شده است.طراحی رسانه های اختصاصی و پروژه های اطلاع رسانی ویژه برای متقاضیان از خدمات قابل ارائه این واحد برای مشتریان است.

12-واحد ویژه نامه ها

از آنجاییکه یکی از قالب های اثر گذار و جذاب برای سفارش دهندگان،انتشار محتوا و فعالیت ها در قالب ویژه نامه های اختصاصی و تخصصی است،واحد ویژه نامه های گروه نشریات اصفهان امروز توانسته است در قالب ویژه نامه های نمایشگاه،همایش ها،شهرستان ها،اختصاصی شرکت ها و... با قطع،چاپ،کاغذ و فرم های متنوع و جذاب با تیراژهای گوناگون از 1000نسخه تا300.000نسخه را با بهترین کیفیت محتوایی و چاپ و در کمترین زمان ممکن تحویل مشتریان نماید.

13-آتلیه گرافیک و صفحه آرایی

این واحد با بهره گیری از طراحان توانمند مطبوعاتی و هنرمندان گرافیست،پر سابقه ترین واحد تخصصی گرافیک مطبوعاتی استان اصفهان را سامان داده است.این مجموعه توانایی اجرای سفارشات گوناگون طراحی لوگو،یونیفورم و ماکت نشریات با قطع‌های گوناگون و صفحه آرایی سفارشات مرتبط را دارد.
همچنین طراحی قالب های نوین مطبوعاتی از جمله اینفوگرافیک
(نمونه های روبرو) از دیگر توانایی های این مجموعه جهت ارائه به سفارش دهندگان می باشد.

14-واحد آموزش

مجموعه توانایی های عملی و تجربی گروه نشریات اصفهان امروز زمینه ای را فراهم ساخته است که در سال های اخیر واحد آموزش این گروه نسبت به برگزاری دوره های آموزشی گوناگون در حوزه محتوا،صفحه آرایی و تبلیغات در سطوح گوناگون اقدام نماید.در این زمینه امکان تعریف و برگزاری دوره های متنوع بنا به نیاز مخاطبان فردی و گروهی و صدور مدرک معتبر مرتبط با تایید یک واحد دانشگاهی وجود دارد.

15-کانون آگهی و تبلیغات پارسی

از آنجاییکه بخشی از فعالیت های تبلیغاتی بر بستری متفاوت از نشریات و رسانه ها صورت می گیرد از سال 92کانون تبلیغاتی پارسی به منظور تکمیل خدمات تبلیغاتی مجموعه تاسیس شد و اقدام به اجرای سفارشات گوناگون تبلیغاتی در حوزه های گوناگون می نماید.شرکت در مناقصات و پروژه های دولتی و خصوصی در زمینه های گوناگون رسانه ای و تبلیغاتی از اهداف تعیین شده این مجموعه است.


شناسنامه گروه نشریات اصفهان امروز

روزنامه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی
صاحب‌امتیاز: شرکت رسانه اصفهان‌امروز
مدیرمسئول: عبدالمحمد اکبری
مدیرعامل و سردبیر: امیر اکبری
معاون اداری مالی: پری مقدم
معاون توسعه بازار: مقداد صرامی
 معاون هماهنگی گروه رسانه ای: آزاده پناهی
 مدیر تحول سازمانی: محمد فرمان آرا

*تحریریه روزنامه

 مدیر تحریریه: سعید ابوالقاسمی
 رویداد و جهان: آرین پور قدیری، دیاکو حسینی
 اقتصاد- دبیر: مجتبی نیک‌اقبال، همکاران: احمدرضا منزه، نفیسه زمانی‌نژاد، فاطمه کاویانی، نجمه معینی،
اصفهان: سعید ابوالقاسمی
فرهنگ و هنر و شهرستان‌ها: میلاد مرتجی
 ورزش: امیرحسین احتشامی
 جامعه: مینا عباسپور
 چهلستون: راضیه چنگیز
 سینما و تلویزیون: اکبر خامین، پونه خامین
 تندرستی: لادن سلطانی
 گروه شهر- دبیر: احمدرضا جلوه‌نژاد، همکاران: لیلا شهبازیان، سعید آقایی، مسعود زرفشانی، یوسف نصراصفهانی، الهام باطنی، شیما خزدوز، ختن کوفگر
 فیلم و عکس: رضا امینی
 ویراستاری: محمدرضا معین‌الدینی
همکاران تحریریه: سارا اکبری، سمیه مسرور، سپیده روانشید، آرزو درویشی، با سپاس از: استاد حسن روانشید

*تحریریه آنلاین و سایت

مدیر آنلاین: مجتبی فدایی، همکاران: حامد بابایی، سویا رضایی

*آتلیه طراحی و صفحه‌آرایی

مدیرفنی و هنری: محمد احتشامی، همکاران: محسن صالحی، وحید سبزواری

*توسعه بازار

 فروش: مرضیه موسوی، همکاران: فریبا ملکوتی‌خواه مریم سلمانی‌نیا
 شهرستان‌ها: محسن رحیمی
 نمایندگان: ابراهیم قربانی، محسن نیازی، حامد سلیمیان، سویا رضایی، مهران باقریان، عباس چیوائی
 توزیع و اشتراک: حمیدرضا پناهی، همکاران: زهرا سادات حسینی، رضا شفیعیان، علی شفیعیان
 اجرایی: مینا نوری، شهین داریوش‌نژاد، الهام خالقی

*اداری، مالی

 حسابداری: مریم حسینی
 وصول: رضا خوشبین، حمید بشیری
 پذیرش: مینا خوشبین
 کارپردازی: رضا عمونبی
 پشتیبانی: قدرت‌الله قاسمی
چاپ: آنیل رسانه برتر (رول-اصفهان)- آرمان نو (شیت-اصفهان)-هنر سرزمین سبز
لیتوگرافی و چاپ ویژه‌نامه: هم‌میهن فارس
ناظر چاپ: حسین خیرخواه
توزیع: رسانه اصفهان امروز
اپراتور اشتراک: آرمان

پایگاه خبری-تحلیلی اصفهان امروزwww.esfahanemrooz.ir
كانال رسمي اصفهان امروز در تلگرام www.telegram.me/esfahanemrouz
صفحه رسمی اصفهان امروز در فیس بوکfacebook.com/Esfahanemrooz
صفحه رسمی اصفهان امروز در توییترtwitter.com/esfahanemrooz
صفحه رسمی اصفهان امروز در اینستاگرامinstagram.com/esfahanemrooz
صفحه(کانال)رسمی اصفهان امروز در آپاراتaparat.com/esfahanemrooz
صفحه رسمی اصفهان امروز در کلوپcloob.com/esfahanemrooz
صفحه رسمی اصفهان امروز در لنزورlenzor.com/esfahanemrooz
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4045 ؛ 24 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین