نامه روحانی به قالیباف درباره علت غیبتش در جلسه رأی اعتماد به مدرس خیابانی

نامه روحانی به قالیباف درباره علت غیبتش در جلسه رأی اعتماد به مدرس خیابانی

نامه روحانی به قالیباف درباره علت غیبتش در جلسه رأی اعتماد به مدرس خیابانی
22 مرداد 1399, 11:08 / کد خبر:733956
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای امیری، معاون امور مجلس ریاست‌جمهوری درباره حضور نیافتن آقای روحانی، نامه‌ای به بنده نوشتند که آن را متذکر می‌شوم.
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه، 22 مرداد 99) پارلمان و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، در تذکری،گفت: آیین‌نامه داخلی مجلس اختیاری برای رئیس‌جمهور درباره حضور در مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی وجود ندارد، بلکه وی مکلف به حضور در مجلس برای دفاع از وزیر پیشنهادی است.
وی افزود: گفته می‌شود ستاد ملی کرونا به آقای روحانی توصیه کرده در مجلس حضور نداشته باشد، باید بگوییم که شمایی که به یک میلیون دانش‌آموز می‌گویید در آزمون کنکور شرکت کنند، آیا خونِ شما از آنها رنگین‌تر است؟

نماینده مردم محلات در مجلس ادامه داد: این تبعیض آشکار و مغایر با بند 9 اصل 3 قانون اساسی است که تبعیض آشکار را ممنوع کرده است.
حجت‌الاسلام سلیمی اضافه کرد: بیش از 270 نماینده مجلس به صورت روزانه برای انجام امور مردم به مدت 10 تا 12 ساعت در کنار هم می‌نشینند؛ حالا ستاد ملی کرونا اگر قرار است تصمیمی بگیرد، باید برای تک‌تک ملت ایران تصمیم‌گیری کند.
وی تصریح کرد: اقدام رئیس‌جمهور برای حضور نیافتن در مجلس توهین به مجلس است، از سوی دیگر، امروز آخرین روز قانونی سرپرستی وزارتخانه صمت در غیاب وزیر است، آیا انتخاب این زمان نوعی توهین به مجلس نیست؟
عضو هیئت‌رئیسه مجلس ادامه داد: رئیس‌جمهور با معرفی گزینه وزیر پیشنهادی در آخرین لحظات، مجلس را در برابر کار انجام شده قرار دادند،  به همین جهت از هیئت‌رئیسه مجلس می‌خواهم توصیه‌های لازم را در این زمینه به رئیس‌جمهور بدهد.
براساس این گزارش، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی پارلمان را به عهده داشت در پاسخ به تذکر نماینده محلات، گفت: آقای امیری، معاون امور مجلس ریاست‌جمهوری درباره حضور نیافتن آقای روحانی، نامه‌ای به بنده نوشتند که آن را متذکر می‌شوم.
وی ادامه داد: همچنین نامه رسمی دفتر ریاست‌جمهوری نیز چند روز قبل برای بنده ارسال شده و هیئت‌رئیسه در جریان این موضوع قرار گرفتند که رئیس‌جمهور از ستاد ملی کرونا درباره حضورش در مجلس استعلام کرده، اما آنها به جهت شرایط کرونا، مصلحت ندیدند، معاون رئیس‌جمهور نامه مکتوب را امروز به بنده داده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، شماره 3900 ؛ 08 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین