تزریق یک واکسن کرونای بالقوه دیگر به ۴۴۰ نفر در آمریکا

تزریق یک واکسن کرونای بالقوه دیگر به ۴۴۰ نفر در آمریکا

تزریق یک واکسن کرونای بالقوه دیگر به ۴۴۰ نفر در آمریکا
14 شهریور 1399, 18:36 / کد خبر:736242

واکسن کووید ۱۹ که با همکاری سانوفی و بزرگترین تولید کننده واکسن جهان ساخته شده به زودی به ۴۴۰ فرد در آمریکا تزریق می‌شود.


به گزارش مهر، «گلاکسواسمیت کلاین» و «سانوفی» تصمیم دارند به زودی نخستین آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ خود را آغاز کنند. نتایج آزمایش‌های اولیه این واکسن موفقیت آمیز بوده است.
در ماه آوریل گلاکسواسمیت کلاین، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان و سانوفی (شرکت داروسازی فرانسوی) همکاری خود برای تولید واکسن کرونا را آغاز کردند. برای ساخت این واکسن از فناوری تولید واکسن آنفلونزای سانوفی استفاده شد. همچنین گلاکسواسمیت کلاین نیز افزودنی به این واکسن اضافه کرد تا واکنش ایمنی قدرتمندتری در بدن ایجاد کند.
این دو شرکت اعلام کرده‌اند در آزمایش بالینی اولیه با حضور ۴۴۰ بزرگسال در آمریکا انجام می‌شود. فرایند مذکور برای ارزیابی ایمنی واکسن بالقوه و واکنش ایمنی بدن انسان نسبت به آن انجام می‌شود.
آنها امیدوارند نتایج اولیه این آزمایش بالینی در اوایل دسامبر ۲۰۲۰ اعلام شود. همچنین امکان دارد فاز سوم آزمایش بالینی قبل از پایان ۲۰۲۰ جاری آغاز و طی آن واکسن به هزاران نفر تزریق شود.
درصورت موفقیت‌آمیز بودن این آزمایش‌ها، گلاکسو اسمیت کلاین و سانوفی در نیمه اول ۲۰۲۱ برای دریافت تاییدیه مقامات اقدام می‌کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، شماره 3900 ؛ 08 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین