نماینده خمین در مجلس: یارانه بنزین باید به همه مردم تعلق بگیرد

ارائه کارت اعتباری به مردم

نماینده خمین در مجلس: یارانه بنزین باید به همه مردم تعلق بگیرد

نماینده خمین در مجلس: یارانه بنزین باید به همه مردم تعلق بگیرد
7 مهر 1399, 13:17 / کد خبر:739063
نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه "یارانه بنزین باید به همه مردم تعلق بگیرد" از ارائه کارت اعتباری معیشتی به مردم خبر داد.
علیرضا نظری ، با اشاره به مصوبات مجلس درباره کاهش فشارهای اقتصادی مردم اظهار داشت: مجلس درجهت فقرزدایی به‌صورت مصمم فعالیت خود را شروع کرده، یکی از این اقدامات پرداخت مالیات خانه‌های خالی به منظور تنظیم بازار مسکن است که جوانان و قشر ضعیف صاحب‌خانه شوند.
وی افزود: همچنین به دنبال گران شدن نهاده‌های دامی و تامین آن با ارز نیمایی که سبب بالا رفتن قیمت تمام شده می‌شود؛ نمایندگان مجلس، دولت را مکلف کردند به منظور رفاه مردم کارت اعتباری برای تهیه گوشت قرمز، لبنیات، تخم مرغ، گوشت سفید و مواردی که افزایش قیمت آنها به نهاده‌ها ارتباط دارد، صادر کند.
نظری بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات مجلس باتوجه به اینکه بیش از 50 درصد مردم فاقد خودرو هستند، پول بنزین که حدود 300هزار تومان است فقط به هر خودرو تعلق نگیرد  بلکه به افراد تعلق بگیرد که مردم فشارهای اقتصادی کمتر احساس کنند.
نماینده مردم خمین در مجلس تصریح کرد: این طرح در مجلس کارهای مقدماتی آن انجام شده و مورد تایید مجلس بوده درخصوص اجرایی شدن آن باتوجه به اینکه در چند وقت اخیر بیشتر مصوبات مجلس به‌صورت طرح دوفوریتی بودند و قطعا این طرح هم جزو طرح‌های فوریتی و اولویت‌دار مجلس خواهد بود، زمان اجرای آن براساس اولویت‌بندی‌ها اجرایی خواهد شد.
نظری بیان کرد: حوزه نظارت و تنظیم بازار در حوزه دولت و وزارت صمت بوده که متاسفانه 4 ماه وزارت صنعت با سرپرست مدیریت می‌شود، مجلس فقط می‌تواند دولت را مکلف به نظارت و تنطیم بازار کند.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: در ارتباط با حوزه شهرستان از زمان شروع فعالیت در مجلس بازدیدهای روستایی با حضور مسئولان اداره آبفا، منابع طبیعی و آبخیزداری، بخشداری با هماهنگی دهیاری به منطور بررسی مشکلات روستایی انجام شده در حوزه شهری، مناطق حاشیه و شهرک‌ها نیز نشست‌های بسیاری انجام شده برخی مشکلات که خارج از حوزه بوده با مدیران کل بررسی شد برخی موارد نیاز بوده در مجلس رسیدگی شود، از طریق نمایندگی پارلمانی بررسی شده، بنده بارها از تریبون مجلس از دولت در حوزه‌های مختلف انتقاد کردم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹، شماره 3918 ؛ 01 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین