لارگانی: اگر سوال از «روحانی» در مجلس مطرح می‌شد اینقدر به نمایندگان توهین نمی‌کرد!

لارگانی: اگر سوال از «روحانی» در مجلس مطرح می‌شد اینقدر به نمایندگان توهین نمی‌کرد!

لارگانی: اگر سوال از «روحانی» در مجلس مطرح می‌شد اینقدر به نمایندگان توهین نمی‌کرد!
9 مهر 1399, 12:46 / کد خبر:739305
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد وزیر صمت مغایر با قانون اساسی است.
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، نهم مهر) قوه مقننه در تذکری با استناد به ماده 22 آیین ‌نامه داخلی مجلس گفت: قطعاً اگر سوال از رئیس جمهور را که با امضای 196 نفر از نمایندگان مطرح شد در دستور کار مجلس قرار داده بودیم، رئیس جمهور به این میزان به مجلس و نمایندگان که طبق فرمایش رهبری عصاره فضائل ملت هستند، توهین نمی‌کرد.

وی افزود: طبق قانون اساسی رئیس جمهور باید برای بررسی رأی اعتماد وزرا در صحن علنی حضور پیدا کند اما متأسفانه دو بار نسبت به این مسئله بی‌اعتنایی کرده این در حالیست که روسای قوه قضائیه و مقننه از نظر جایگاه و شأن در حد رئیس جمهور هستند اما  آنها حاضر هستند که در بین مردم حضور داشته باشند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به سفر رئیس دستگاه قضا به استان اردبیل، گفت: آیت‌الله رئیسی اخیرا در سفر به استان اردبیل با مردم عادی دیدارهایی را داشت، همچنین رئیس قوه مقننه نیز در سفر به خوزستان در میان مردم در تمام شهرستان‌ها حضور پیدا کرد. اما متأسفانه رئیس جمهور حتی حاضر نشد که در جلسه با حضور 280 نفر از نمایندگان شرکت کند از این رو اگر خطری وجود دارد برای نمایندگان هم هست، نمایندگانی که از نظر پست سازمانی با وزرا یکسان هستند.
حجت الاسلام موسوی لارگانی اضافه کرد: از رئیس مجلس می‌خواهیم که به جد پیگیر این موضوع باشند از این رو اگر ما در قالب سوال هم رئیس جمهور را نیاوریم وی را دعوت می‌کنیم تا همین سوالات را جواب بدهد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹، شماره 3922 ؛ 08 آبان 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین