آیا «کالباس مفید و سالم» هم داریم + دستور تهیه

کد خبر: 13542 تاریخ انتشار: 1396/05/15 ؛ ساعت: 10:48 نویسنده: هاجر خانی
در این مطلب نحوه تهیه نوعی کالباس سالم و البته مفید، آموزش داده شده است.
در این مطلب نحوه تهیه نوعی کالباس سالم و البته مفید، آموزش داده شده است.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ برای تهیه کالباس سالم به این مواد نیاز داریم، گوشت گوسفند یا بوقلمون یا شتر بدون چربی کاملاً نرم چرخ‌شده نیم کیلو، سیر رنده‌شده 2 حبه، آویشن شیرازی پودر‌شده یک قاشق چای‌خوری، جوز هندی تازه و رنده‌شده 1/5 قاشق چای‌خوری، مغز پسته خلال یا نیم‌کوب 1/5 پیمانه، نمک طبیعی یک قاشق چای‌خوری.
برای تهیه این نوع کالباس سالم: یک قابلمه آب جوش آماده کنید؛ گوشت کاملاً چرخ‌شده را با ادویه کالباس و نمک مخلوط کنید و ورز دهید تا کاملاً یک‌دست شود.
حالا مغز پسته را اضافه کنید و دوباره کاملاً مخلوط کنید؛ یک کیسه فریزر روی تخته گوشت پهن کنید و مخلوط گوشت را روی آن به شکل لوله‌ای با قطر 10 تا 12 سانتیمتر یا هر قطری که دوست دارید، در‌بیاورید.
سعی کنید با دست شکل آن را مرتب و صاف کنید؛ گوشت لول شده را با کیسه دورش به‌آرامی داخل کیسه فریزر دیگری بگذارید و سر آن را گره بزنید؛ گوشت را در کیسه فریزر دیگری وارد کنید.
هوای کیسه را کامل خارج کرده و گره کور بزنید، طوری‌که در هیچ شرایطی داخل‌اش آب نفوذ نکند. این کیسه را در کیسه فریزر دیگری وارد کنید و به‌همین‌شکل گره بزنید؛ بدون اینکه شکل کالباس به هم بخورد، آرام بردارید و همان‌طور بسته‌بندی‌شده آرام در آب جوش قرار دهید و درِ قابلمه را بگذارید تا 45 تا 60 دقیقه با حرارت کم بجوشد. گوشت را از کیسه خارج کنید بگذارید خنک شود و بعد در یخچال بگذارید حالا بُرش زده نوش جان کنید.
اگر مایلید می‌توانید دستمالی نخی30×30 انتخاب کنید دولا کرده و لبه آن را محکم کوک بزنید و حالا یک کیسه دارید که دو سر آن باز است یک طرف آن را مثل شکلات با نخ محکم ببندید، از سر دیگر، گوشت را وارد کرده و کاملاً فشار دهید تا گوشت به‌هم چسبیده و استوانه پُری به شکل کالباس شود، آن را پر کرده و سر آن را با نخ مثل شکلات محکم ببندید و آن را در کیسه فریزر گذاشته گره بزنید در آب‌جوش بیندازید و بعد از پخت کوک‌ها را به‌آرامی بشکافید.
  • اشتراک گذاری در توئیتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
  • اشتراک گذاری در پینترست
  • لینک کوتاه
هاجر خانی
عکس خوانده نمی شود
اینفوگرافیک
مدرسه وب
افزایش سواد بصری مخاطبان در گالری گمان
آشپزخانه امروز
بررسی بازی
افتتاح گالری گمان با عکس‌های جشنواره خیام
تندرستی
ویجت ها