سوزش قفسه سینه، معمول‌ترین علامت حمله قلبی است

کد خبر: 14106 تاریخ انتشار: 1396/05/21 ؛ ساعت: 09:33 نویسنده:
برخی ازحملات قلبی ناگهانی و شدید هستند، اما اکثر آنها به آهستگی آغاز می شوند و با درد یا ناراحتی خفیفی همراه هستند که با اقدام سریع می توان از مرگ افراد مبتلا به حمله قلبی جلوگیری کرد.

برخی ازحملات قلبی ناگهانی و شدید هستند، اما اکثر آنها به آهستگی آغاز می شوند و با درد یا ناراحتی خفیفی همراه هستند که با اقدام سریع می توان از مرگ افراد مبتلا به حمله قلبی جلوگیری کرد.

فوق تخصص قلب وعروق در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: بی حسی در شانه و دست نشانه حمله قلبی است اما بیشتر افراد این نوع علایم را تجربه نمی کنند بلکه به جای آن در قسمت گردن یا شانه یا از فک به بالا تا ناحیه گوش درد دارند. برخی نیز از درد بین استخوان کتف شاکی هستند. از آن جا که این درد موقتی است اغلب به فراموشی سپرده می شود.

دکتر محمود هادی زاده ادامه داد: هنگامی که عضله قلب درست عمل نمی کند، فضولات از طریق خون از بافت ها حمل نمی شود و در نتیجه باعث ورم می شود. ورم ابتدا در کف پا و قوزک آغاز می شود. علاوه بر آن هنگامی که خون کافی به بافت ها نمی رسد، درد ایجاد می شود که از نشانه های حمله قلبی است.

وی افزود: معمول‌ترین علائم حملات قلبی که در زنان و مردان مشترک هستند شامل احساس فشار، سوزش و انباشتگی توام با درد در نقطه مرکزی قفسه سینه است.

وی اضافه کرد: درد ممکن است به گردن، یک یا هر دو دست، شانه‌ها و فک هم سرایت کند. این در حالی  است که درد قفسه سینه حین حمله قلبی بیشتر از چند دقیقه کوتاه طول خواهد کشید. در عین حال این درد ممکن است قطع شده و دوباره شروع شود.

فلوشیپ آنژیوپلاستی ونارسایی قلب درادامه بیان داشت: آنچه که باید درباره‌اش کاملا آگاه باشید این است که دقیقه‌ها و حتی ثانیه در زمان وقوع یک حمله قلبی بسیار حائز اهمیت هستند و می‌توانند سبب زنده ماندن و یا مرگ یک نفر شوند.

وی خاطرنشان کرد: صبر کردن برای چند ساعت اقدامی بسیار خطرناک است. آنچه که باید بدانید و حتما به آن عمل کنید،‌ کمک گرفتن با ظهور اولین نشانه‌ از خطر حمله قلبی است.

هادی زاده تاکید کرد: هرگز در چنین مواقعی صبر نکنید، حتی اگر مطمئن نیستید چه اتفاقی در شرف وقوع است یا اینکه اصلا این علائم به قلب شما مربوط می‌شود یا خیر. مهم اینجا است که سریع درخواست کمک کنید.

به گزارش ایمنا حمله قلبی یک باره اتفاق نمی افتد، بلکه همراه با علایم متعددی است که طی روزها و هفته ها خود را نشان می دهد اما اغلب افراد نسبت به آن بی توجه هستند.


  • اشتراک گذاری در توئیتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
  • اشتراک گذاری در پینترست
  • لینک کوتاه
خانی
عکس خوانده نمی شود
اینفوگرافیک
مدرسه وب
گردشگری اصفهان و معضل بزرگی به نام هتل 5 ستاره
آشپزخانه امروز
بررسی بازی
10 توصیه برای خرید بلیت از آژانس‌های مسافرتی
تندرستی
ویجت ها