ایرانی‌ها بیشتر مشتاق به رفتن کدام کشور‌های خارجی هستند + اینفوگرافی

کد خبر: 17822 تاریخ انتشار: 1396/06/21 ؛ ساعت: 10:28 نویسنده: هاجر خانی
آمار‌ها نشان می‌دهد که در ۵ ماهه اول سال ۹۶ در مقایسه با ۵ ماهه اول سال ۹۵ به تعداد مسافران ایرانی به مقصد کشور‌های خارجی افزوده شده است.
 آمار‌ها نشان می‌دهد که در ۵ ماهه اول سال ۹۶ در مقایسه با ۵ ماهه اول سال ۹۵ به تعداد مسافران ایرانی به مقصد کشور‌های خارجی افزوده شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،شاید یکی از بهترین راهکار‌های غلبه بر یکنواختی زندگی مسافرت باشد. شاید بتوان مسافرت را نوعی شارژ روحی و فکری به حساب آورد. آدم‌ها با مسافرت کوتاه یا بلند مدت از زندگی خود فاصله می‌گیرند و سپس با انرژی و قدرت بیشتری به زندگی بر می‌گردند. آشنایی با افراد جدید، مکان‌های جدید،فرهنگ‌های ناشناخته، مناظر بکر و دیدنی همه و همه بر روحیه افراد تاثیر می‌گذارد، ذهن را پاک می‌کند و دید بهتری را از زندگی پیش روی افراد قرار می‌دهد.

از این رو به مقوله مسافرت چه در فرهنگ ملی و چه فرهنگ دینی ما ایرانیان سفارش زیادی شده است. ایرانیان جز مردمانی هستند که به مسافرت اهمیت زیادی می‌دهند. بر اساس آمار‌ها در ۵ ماهه اول سال ۹۶ بر تعداد مسافران ایرانی به مقصد کشور‌های خارجی در مقایسه با ۵ ماهه اول سال ۹۵ افزوده شده است. در حالی که این آمار تعداد مسافران ایرانی در سال ۹۵ را حدود ۲۸۷۵، ۲۰۳ نفر نشان می‌دهد، در سال ۹۶ این آمار به عدد ۳۴۷۴۶۹۲ نفر رسیده است.

همچنین بر اساس همین آمار حدود ۹۱۹۶۱۴۰ ایرانی در سال ۹۵ به کشور‌های خارجی مسافرت کرده اند که ۸ مقصد خارجی نخست آن‌ها به ترتیب کشور‌های ترکیه، عراق، امارات، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، آلمان و عربستان بوده است.
 
  • اشتراک گذاری در توئیتر
  • اشتراک گذاری در فیسبوک
  • اشتراک گذاری در گوگل پلاس
  • اشتراک گذاری در پینترست
  • لینک کوتاه
هاجر خانی
عکس خوانده نمی شود
اینفوگرافیک
مدرسه وب
تعصب دشمن موسیقی
آشپزخانه امروز
بررسی بازی
برای یک‌لحظه جا ماندن و به گذشته اندیشیدن!
تندرستی
ویجت ها