همانگونه که به خوبی مشخص است کشف حجاب در ایران پدیده خودجوش داخلی به حساب نمی‌آید بلکه همچون برخی اتفاقات شوم، محرک‌های خارجی سبب این رویداد بوده‌اند و توطئه‌ کشف حجاب نیز یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر به حساب می‌آید و این توطئه با روی‌ کار آمدن رضاخان پهلوی و با حمایت‌های دولت انگلیس در ایران کلید خورد و اجرای تئوری اسلام‌زدایی و جایگزینی ارزش‌های لیبرالیستی در ایران در دستور کار دشمنان اسلام قرار گرفت.

تغییر فرهنگ جهان اسلام سیاستی بود که توسط استعمارگران علیه کشورهای اسلامی به ویژه ایران اجرایی شد و اراده دولت‌مردان آن زمان نیز در اجرای این توطئه و اشاعه آن نقش بسزایی را ایفا کرد اما با پیروزی انقلاب اسلامی و جاری شدن افکار ناب امام راحل در ایران اسلامی نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف نیز به عنوان یکی از ضرورت‌های باورهای دینی در سطح جامعه اجرایی شد.

در این میان نقش دیدگاه‌های اسلامی امام خمینی (ره) در ایجاد و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف انکارناپذیر است و با نگاهی عمیق‌تر در می‌یابیم که برای اجرایی شدن این مهم در جامعه حرکت جمعی و پویایی را آن‌ هم در سطحی وسیعی می‌طلبید که مردم ایران به خوبی ثابت کردند که هر کجا مبانی اعتقادی در خطر باشد با هر نوع تفکر و اندیشه در یک جبهه قرار می‌گیرند و تاریخ ۳۶ سال گذشته‌ کشور به‌ خوبی بیانگر این حقیقت است.


امروز غرب با تمام تلاش‌هایی که علیه ایران انجام داده است، خود را از نظر اخلاقی و فرهنگی در آستانه سقوط می‌بیند، از طرفی در بعد اقتصادی نیز در حال رکود و بحران به سر می‌برد و در این وضعیت آشفته غرب، کارگردانان ناتوی فرهنگی در مقابل نابودی‌های روز به روز خود رشد اسلام‌گرایی و گرایش به معنویت را به رهبری کشوری شاهد هستند که نوای دلنشین تفکر ناب اسلام محمدی در آن طنین‌انداز شده است.

از طرفی باید به این مهم نیز توجه داشت که امروز بدحجابی در جامعه ما ضدارزش‌های اسلامی به حساب می‌آید و با رعایت نکردن این مقوله ارزشی مشکلات متعددی در جامعه به وجود آمده که موجب خوشحالی دشمن از رسیدن به اهداف بلند مدت و هدفمندش از این ناحیه می‌شود اما در این میان حضور بانوان محجبه ایران اسلامی بر اساس فلسفه‌ وجودی خود در اجتماع، فرصتی را برای رشد و بالندگی کشور به وجود آورده‌ که موجبات افتخار ملت ایران را فراهم ساخته است.

و بر همین اساس همزمان با روز حجاب و عفاف بانوان زرین‌شهر با حضور خود در گلزار شهدای این شهر پس از تجدید میثاق با شهدا و امام شهدا به سمت میدان اصلی این شهر راهپیمایی کردند تا به همگان نشان دهند نگهبانی از آرمان‌های انقلاب اسلامی را یک رسالت میدانند که پاسداری از آن نیازمند روحیه غیرمحافظه‌کارانه برای ادای دین به خون شهداست و در همین راستا ضمن تاکید بر توجه ویژه مسئولان نسبت به پدیده بدپوششی و آسیب‌های اجتماعی پیرامون آن، خواستار ارائه راهکارهای مناسب و عملیاتی شدن آن در سطح جامعه و برخوردی قاطع با این هنجارشکنی در جامعه شدند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان در جمع پرچم‌داران و صاحبان حجاب برتر در زرین‌شهر اظهار کرد: دشمنان اسلام به خوبی می‌دانند که بقاء‌ انقلاب در گرو حفظ آرمان‌های اسلام ناب و نظام مقدس جموری اسلامی است و در جوامع اسلامی پوشش و لباس مسلمانان حکم پرچم تفکر و عقیده آنها را دارد و بر همین اساس با ترویج بی‌بند و باری این پرچم را نشانه گرفته‌اند.


حجت‌الاسلام داود صائبی هدف از برپایی تجمع بزرگ عفاف و حجاب را نقش بر آب کردن نقشه‌های شوم استکبار جهانی دانست و افزود: این تجمع نشان‌دهنده صلابت بانوان ما در حفظ حجاب اسلامی است چرا که طراحان تهاجم فرهنگی باید بدانند که بانوان و پرچم‌داران حجاب اسلامی اکثریت جامعه ایران اسلامی را تشکیل داده‌اند و سیاهی چادر فاطمی خود را با هیچ رنگ و لعابی عوض نخواهند کرد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ حجاب و پوشش اسلامی تصریح کرد: در جوامع غرب به زنان تنها نگاهی ابزاری دارند اما هدف اسلام از ترویج حجاب در جامعه آن است که زنان مسلمان بتوانند با فراغت کامل وظایف و رسالت اساسی خود را به سرانجام برسانند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان اضافه کرد: زنان و دختران ما با تأسی از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) و الگو گرفتن از ایشان یکی از نیروهای ارزشمند برای جامعه به حساب می‌آیند که توطئه‌های استکبار جهانی را با حفظ و ترویج حجاب در جامعه خنثی می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان نیز در حاشیه تجمع بانوان محجبه شهرستان لنجان گفت: امروز بحث حجاب و عفاف در جوامع اسلامی نقطه هدف دشمن قرار گرفته تا بتواند ظواهر اسلامی را در سطح جامعه کاهش دهد چرا که دشمن نسبت به پیشرفت روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور نگران است.

حجت‌الله صفرپور با اشاره به تاثیرگذاری نظام مقدس جمهوری ایران در تحولات جهانی افزود: امروز ایران اسلامی به قدرتی در جهان تبدیل شده و به جرأت می‌توان گفت ایدئولوژی اسلام ناب متاثر از صدور انقلاب اسلامی لرزه بر اندام ایالات متحده و هم‌پیمانانش انداخته است.


وی ادامه داد: احیای اسلام ناب توسط نظام مقدس جمهوری اسلامی در سراسر گیتی دنبال می‌شود و این مهم به‌ عنوان یک راهبرد اساسی در راستای تحقق ایجاد جهانی متمدن و اسلامی در دستور کار قرار گرفته که این مسئله دنیای استکبار را نگران کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان تصریح کرد: دشمن دنبال تحمیل فرهنگ غرب زیر لقاء روشن‌فکری و تجددخواهی به منظور تسخیر کشورهای اسلامی، غارت منابع مسلمین و سلطه بر آنها بوده و بر همین اساس نگاه دشمن نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی سیاست اندلسی کردن کشور ایران با ابزارهای مختلف است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان اسلام اباحه‌گری، ترویج فساد و ابتذال و کم‌رنگ کردن حجاب و استفاده ابزاری از برخی زنان و دختران را در دستور کار قرار داده که با استفاده از ابزاری چون ماهواره به‌دنبال اجرایی کردن اهداف شوم خود هستند.

صفرپور اضافه کرد: یکی از نظریه‌پردازان آمریکا گفته بود که به جای انداختن بمب، دامن کوتاه را برای مسلمانان بفرستید، هرچند این سیاست و توطئه سابقه دیرینه دارد و از سال‌ها قبل در کشورهای اسلامی به اجرا درآمد اما بعد از انقلاب اسلامی وارد مرحله جدیدی شده است.

وی بیان کرد: این توطئه‌ها با گسترش فرهنگ انقلاب و صدور آن به بسیاری از کشورهای جهان شدت گرفت چرا که دشمنان اسلام بارها قدرت انقلاب اسلامی را تجربه کرده‌اند و بر همین اساس با شکل‌گیری حجاب اسلامی در بین جوانان خود تا آنجا پیش رفت که ورود دختران محجبه به مدارس و دانشگاه‌های خود را ممنوع کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان با اشاره به اینکه متد مستکبران برای تاثیرگذاری بر ظواهر اسلامی ترویج استفاده از لباس‌های تنگ و نازک در جامعه است، عنوان کرد: دشمنان در تلاش هستند با ترویج فحشا و فساد از تمامی ابزار خود استفاده کنند چرا که حجاب اسلامی با منافع غرب در تضاد بوده و با سیاست اسلام‌ستیزی نیز به مقابله پرداخته بنابراین غربی‌ها دو عنصر شهادت و حجاب را شاخصه استکبارستیزی می‌دانند.


وی تاکید کرد: استکبار جهانی در راستای اجرای این سیاست با هزینه‌های هنگفتی که برای استفاده از رسانه‌های خود می‌کند به‌ دنبال اشاعه فحشا و شکستن حریم خانواده برخاسته و انواع دسیسه‌ها را به کار گرفته است.

صفرپور افزود: شبکه‌هایی چون فارسی‌وان، بی. بی. سی، صدای آمریکا و صدها شبکه ماهواره‌ای و حتی شبکه‌های اینترنتی دیگر در فضای مجازی در راستای ارائه فیلم‌های ضداخلاقی و ارائه مانکن‌های برهنه در بین جوامع و خانواده‌ها بوده تا بنیان خانواده را متزلزل کنند حتی آنها برای کودکان نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند و ارسال عروسک‌های ضد فرهنگی همچون عروسک باربی را در دستور کار قرار داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بحث حجاب باید به عنوان اصلی‌ترین مسئله در کشور مطرح باشد، ادامه داد: در موضوع بدحجابی اساس سرنخ این معضل را در خارج از کشور پیدا می‌کنیم اما دستگاه‌های متولی فرهنگی داخل کشور باید با هم‌افزایی این فرهنگ را ترویج دهیم تا این معضل را با موفقیت پشت سر بگذاریم