سید احسان میرزایی در حاشیه همایش روز حجاب و عفاف در زرین شهر با اشاره به اینکه زنان ایرانی در طول تاریخ همواره از حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت زینب سلام الله علیها الگو برداری کرده اند،  اظهار کرد: باید توجه داشت نوع پوشش بانوان ایرانی پس از صدور اسلام تکامل یافت و حجاب آن ها با تاسی به حضرت زهرا(س)، حضرت زینب(س) و دیگر بانوان بزرگ اسلامی، روند رو به رشد حجاب در زنان این سرزمین حفظ شد.

وی افزود:باید توجه داشت که ثمره الگو برداری زنان ایرانی از حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت زینب سلام الله علیها پیروزی انقلاب اسلامی بود و باید توجه داشت امروز نوک تیز حمله دشمن به سوی خانواده بوده، چرا که دشمن با حیله‌های مختلف و با ترویج فرهنگ ابتذال غرب تلاش می‌کند سبک زندگی اسلامی را از دست مسلمانان با عناوین مختلف بگیرد.

مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج لنجان با اشاره به سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها تصریح کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها این بانوی بزرگوار برای این که بتوانند از ولایت و امامت دفاع کرده و زمینه احیای اسلام را پس از رحلت رسول خدا(ص) فراهم کنند به نقش همسرداری خود به خوبی عمل کرده و در میدان مبارزه علیه غاصبان مقام ولایت و امامت هرگز امام علی(ع) را تنها نگداشتند.

وی ادامه داد: از نگاه حضرت زهرا علیهاالسلام نزدیک ترین حالات زن به خداوند متعال هنگامی است که خود را از دید نامحرمان دور کرده  و در منزل خود به خانه داری و تربیت فرزند و پذیرایی از همسر خود بپردازد و امام صادق علیه السلام به نقل از حضرت فاطمه علیهاالسلام دراین باره فرمودند أَنَّ أَدْنَی مَا تَکُونُ مِنْ رَبِّهَا أَنْ تَلْزَمَ قَعْرَ بَیْتِهَا، نزدیک ترین حالات یک زن به خداوند متعال زمانی است که در منزل می ماند [و به امور خانه داری و تربیت فرزند می پردازد.

میرزایی اضافه کرد: باید توجه داشت که یک زن مسلمان هرگز فرمان خداوند متعال را در مورد حفظ عفت و عصمت خود فراموش نمی کند و در طول زندگی حجاب خود را همانند گوهری گرانبها پاسداری می کند لذا باید گفت جامعه سالم جامعه‌ای است که در آن بانوان حجاب و عفاف خود را حفظ کرده و پاک‌دامن باشند.

وی عنوان کرد: عفاف و حجاب یکی از مهمترین دغدغه‌ها و مسائل دینی و اعتقادی ما به شمار می‌رود و دشمن نیز این نکته را فهمیده و درصدد تضعیف و نابودی آن است لذا باید توجه داشت که با از بین رفتن حجاب و عفاف در جامعه حریم خانواده از هم می‌پاشد و فساد جامعه را فراگرفته، در نتیجه نظام اسلامی از درون سرنگون می‌شود.

مسئول فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج لنجان بیان کرد: چندی پیش یکی از نظریه پردازان آمریکا گفته بود «وقت آن گذشته که بر سر مردم ایران بمب خالی کنیم، ‌ دامن کوتاه، ‌ لباس نیمه عریان و چسبان می‌تواند همانند یک بمب در این جامعه عمل کرده و مردم را نابود کند»، افراد بی‌حجاب همانند بمب‌ و غول بی‌شاخ و دم هستند که در دل جامعه وجود داشته و مردم را به شهوت‌رانی تحریک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن در تلاش برای نابودی تفکر دینی از طریق شبکه های ماهواره ای است، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که عاقبت تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای گرفتار شدن به اسفل السافلین است چراکه این شبکه‌های شیطانی زنان را به بی‌عفتی، دختران و پسران را به روابط آزاد دعوت می‌کنند.

میرزایی اذعان کرد: بدون هیچ تعارفی باید گفت که هیچ یک از برنامه‌های ماهواره سالم نیست و افراد نباید به بهانه تماشای برنامه‌های مستند و علمی پایه ماهواره را در خانواده خود باز کنند چراکه این راه شیطان است و باید باور کرد که با تماشای ماهواره با پای خود به سمت شیطان می‌رویم.

وی متذکر شد: شبکه های اجتماعی امروزه محتوای نامناسبی را در اختیار نوجوانان و جوانان ما قرار می دهند که عمده فعالیت آنها نیز از بین بردن حجاب در جامعه است لذا در مقابل تلاش دشمن باید برنامه ریزی داشته باشیم تا دچار اسیب نشویم.