ایسنا: معاون فرماندار آران و بیدگل گفت: جمعیت شناسان کشور اعتقاددارند نرخ باروری در کشور به حدود ۲ درصد رسیده است و این نرخ در آران و بیدگل بیش از ۲ درصد است.

علی‌محمد یوسفیان اظهار کرد: لازم است با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی مطلوب در جهت فراهم کردن ازدواج آسان جوانان، کاهش سن ازدواج ، ترویج تشکیل خانواده تلاش شود تا نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی برسد. 

وی متوسط سن ازدواج آران و بیدگل را در مردان ۲۷ و در زنان ۲۲ سال عنوان کرد و افزود: یکی از مؤلفه‌های قدرت هر کشوری جمعیت کارآمد و نیروی جوان و خلاق است که به‌عنوان محور توسعه و پیشرفت کشور مطرح است. 

یوسفیان با اشاره به ابلاغ سیاست‌های جمعیت، خانواده و سلامت از سوی رهبری تصریح کرد: باید بر اساس آن سیاست‌گذاری لازم در زمینه ازدواج سالم در جوانان، کاهش سن ازدواج، تسهیل و تحکیم بنیان خانواده و مهارت‌های فرزند پروری توسط دستگاه‌ها صورت پذیرد. 

معاون فرماندار به وضعیت سلامت کارکنان اشاره کرد و گفت: دولت در سال ۹۴و در اجرای طرح نظام سلامت و با توجه به تأکیدات ریاست جمهوری در این رابطه طرح پایش سلامت کارکنان را به‌منظور ارتقای سلامت کارکنان و افزایش بهره‌وری شغلی آنان تصویب کرد.