مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان مبارزه با قاچاق در سطح عرضه را یکی از وظایف قانونی این نهاد برشمرد و گفت: با اصلاح رفتار مصرف کننده و قبیح نشان دادن مصرف کالای قاچاق برای مصرف کنندگان بتوانیم در این زمینه بیش از پیش موفق باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا جواد محمدی فشارکی با اشاره به اینکه با تلاش های انجام شده توسط تمام نهادهای ذی ربط در چندسال اخیر شاهد کاهش قاچاق در استان اصفهان بوده ایم، اظهار داشت: بحث پژوهش و تولیدات فرهنگی و رسانه ای در زمینه قاچاق امری است که در این جلسه مورد توجه مسئولان ارشد کشوری و استانی است.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اصلاح رفتار مصرف کننده و قبیح نشان دادن مصرف کالای قاچاق برای مصرف کنندگان بتوانیم در این زمینه بیش از پیش موفق باشیم.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان همچنین با تشریح اقلام کشف شده توسط ماموران این نهاد، بیان داشت: در این هفته شاهد کشف قهوه قاچاق به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال و همچنین کشف اقلام لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش ۱۸۰ میلیارد و ۸۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بودیم.

وی ادامه داد: کشف لوازم خانگی قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال، پوشاک قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال، کفش قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال، عینک به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و ادوات و مواد دخانی به ارزش یک میلیون و ۹۰۰ هزار ریال از جمله کالاهایی است که در روزهای اخیر توسط بازرسان مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان کشف و تحویل مراجع قانونی شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان مبارزه با قاچاق در سطح عرضه را یکی از وظایف قانونی این نهاد برشمرد و افزود: افزایش نظارت ها در مبادی ورودی کشور قطعا کار نظارت و برخورد در سطح عرضه را برای ما آسان تر خواهد کرد.