رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: دانشجويی كه با هدف گرفتن نمره از استاد خود اقدام به ارسال پيام‌های تهديدآميز بر روی تلگرام وی كرده بود توسط پليس فتای استان اصفهان شناسايی و دستگير شد.

به گزارش ز روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از اساتید دانشگاه مبنی بر تهدید وی توسط شاگردش در فضای مجازی، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: این استاد دانشگاه مدعی بود مدتی است یکی از شاگردانش با ارسال ایمیل و همچنین پیام‌های تهدیدآمیز در تلگرام از وی درخواست نمره می‌کند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: پس از انجام تحقیقات کارشناسان، عامل ارسال پیام‌های تهدیدآمیز شناسائی و دستگیر شد که در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را گرفتن نمره از استاد خود عنوان کرد.

مرتضوی در پایان تصریح کرد: مطابق قوانین رایانه‌ای هرگونه اخاذی، تهدید و اقدام علیه هتک حیثیت و آبروریزی افراد در فضای مجازی جرم بوده و با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد.