آرایشگری كه با ایجاد كانالی در فضای مجازی تصاویر مدل‌های خود را بدون اجازه آن‌ها منتشر می‌کرد توسط ماموران پلیس فتای اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روابط عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اعلام این خبر اظهار كرد: با ارائه شكایتی از سوی یكی از شهروندان مبنی بر اینكه تصاویر شخصی و خصوصی او توسط آرایشگری كه قبلا نزد او برای مراسم عروسی‌اش آرایش كرده بود در فضای مجازی منتشر شده بررسی موضوع در دستور كار قرار گرفت.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی ادامه داد: ماموران پلیس فتا با جمع بندی مستندات كافی و تحقیقات لازم و پس از هماهنگی با مقام قضائی متهم را شناسایی و دستگیر كردند. متهم در مواجه با مدارك و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه ارتكاب خود را تبلیغ آرایشگری عنوان كرد.

وی افزود: مطابق ماده 16 قانون جرائم رایانه‌ای هركس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف كند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر كند، به نحوی كه عرفاً موجب هتك حیثیت او شود، به حبس و جزای نقدی محكوم خواهد شد.