رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان اصفهان گفت: 6 خلبان پاراگلایدر اصفهانی در مسابقات مسافت به میزبانی ترکیه شرکت دارند که حضور فاطمه افتخاری به عنوان تنها بانوی شرکت‌کننده ایرانی در این رقابت‌ها قابل توجه است.

محمدرضا غزنوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: مسابقات مسافت پاراگلایدر که در شهر کایسری ترکیه در حال برگزاری است از سوم مرداد ماه جاری آغاز شده و به مدت هفت روز تا دهم مرداد ادامه می‌یابد.

وی افزود: این مسابقات از جمله رقابت‌های بین‌المللی است که هر ساله در این کشور برگزار می‌شود؛ 6 خلبان پاراگلایدر اصفهانی نیز حضور پیدا کرده‌اند که فاطمه افتخاری تنها بانوی شرکت‌کننده ایرانی در رقابت‌ها به شمار می‌آید.

رئیس کمیته ورزش‌های هوایی استان اصفهان با بیان اینکه مسابقات مسافت معتبرترین مسابقات پاراگلایدر است، خاطرنشان کرد: در دو، سه سال اخیر خلبانان اصفهانی توانستند هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان عنوان نخست رقابت‌ها را به خود اختصاص دهند که سال گذشته محمد سمنانی و فاطمه افتخاری به این مهم دست یافتند و موفق شدند مقام نخست را در این مسابقات کسب کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بهترین سایت پرواز خاورمیانه را داریم و امکانات برگزاری چنین رقابت‌هایی چه در سطح بین‌المللی و چه داخلی برای ما در استان فراهم است هر چند به خاطر شرایطی که وجود دارد، انجامش سخت است اما با برنامه‌ریزی که صورت می‌دهیم در آینده نزدیک شاهد این رقابت‌ها در دو بخش مسافت و هدف‌زنی در استان اصفهان خواهیم بود.

غزنوی در پایان اذعان داشت: هم‌اکنون تیم قوی را برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور و برون‌مرزی تشکیل داده‌ایم؛ اگر مقامات و مسؤولان استانی و کشوری با هم همدل باشند و همکاری کنند، قطعاً در آینده می‌توانیم تعداد خلبان بیشتری را به میادین بین‌المللی معرفی کنیم تا آن‌ها هم همانند سایر خلبانان موفق به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنند.