سرمربی سابق تیم ملی کاراته گفت: باید برای المپیک جونیور سال آینده و المپیک 2020 توکیو برنامه‌ریزی خوبی انجام دهیم تا در این مسابقات از استان اصفهان نماینده داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حبیب‌الله ناظریان پیش‌ از‌ ظهر امروز در مراسم تجلیل از خانواده شهدای کاراته و قهرمانان و پیشکسوتان این رشته اظهار داشت: به خاطر نبود مصطفی سلطانی در جمع کاراته اصفهان متاسف هستیم زیرا این استاد شاگردان بسیار خوبی را تربیت کرد.

وی ادامه داد: باید هر فردی نقش خود در جامعه را به خوبی ایفا کند؛ مسوؤلیت بزرگی بر عهده مربیان کاراته است زیرا خانواده‌ها فرزندان خود را در اختیار ما قرار می‌دهند و در زمان حاضر که به رفتار بچه‌ها توجه زیادی نمی‌شود مربیان وظیفه سنگینی دارند.

پیشکسوت رشته کاراته افزود: باید انرژی عظیم نونهالان، نوجوانان و جوانان را به سر‌منزل مقصود رساند؛ باید به مربیان جوان توجه خاصی شود و هر‌کاری که می‌توان را انجام داد و آن‌ها نیز همه توان خود را برای تربیت شاگردان خوب به کار گیرند‌

ناظریان بیان کرد: پیش‌کسوت باید دین خود نسبت به ورزش را ادا کند و با مربی‌گری امید را به جوانان تزریق کند؛ کاراته معنایی از خالی بودن خودپسندی و غرور و تجلی علم، ادب و فرهنگ در رفتار است.

وی در پایان گفت: برای المپیک جونیور سال آینده که در سنین 14 تا 17 سال است باید برنامه داشته باشیم؛ هم‌چنین باید برای المپیک 2020 توکیو برنامه‌ریزی خوبی انجام دهیم تا در این مسابقات از استان اصفهان نماینده داشته باشیم و عناوین زیادی را کسب کنیم.