رئیس هیأت کاراته استان اصفهان گفت: برخی از مربیان، شاگردان خود را به اردو‌های تدارکاتی نمی‌فرستند و به این دلیل دست کاراته‌کاهای جوان از مسابقات کشوری، آسیایی و جهانی کوتاه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی دوانیان پیش‌ از‌ ظهر امروز در مراسم تجلیل از خانواده شهدای کاراته و قهرمانان و پیش‌کسوتان این رشته اظهار داشت: از آذر‌ماه سال 95 اردو‌های تدارکاتی تیم‌های نوجوانان، جوانان و امید در در هر دو بخش آقایان و بانوان راه‌اندازی شد و در نهایت در مسابقات کشوری در نجف‌آباد 7 مدال و در سمنان 5 مدال کسب شد.

وی افزود: این افتخارات به دلیل زحمات مربیان است اما باز‌ هم نیاز به ایثار و کار بیشتر داریم و باید شاگردانی که استعداد‌های خاصی دارند را به اردو‌های استان راهی کنیم.

رئیس هیأت کاراته استان اصفهان ادامه داد: بعضی از مربیان شاگردان خود را که در مسابقات انتخابی شرکت می‌کنند به اردو‌ها نمی‌فرستند و این‌گونه دست کاراته‌کاهای جوان از مسابقات کشوری، آسیایی و جهانی کوتاه می‌شود؛ نباید انگیزه را از نونهالان و جوانان گرفت.

دوانیان بیان داشت: نباید در هر مسابقه‌ای شرکت کرد و باید به ماهیت این مسابقات توجه شود؛ فدراسیون کاراته نیز به این موارد توجه ندارد.

وی در پایان گفت: انتظار می‌رود با کمک مربیان استان کاراته‌کا‌های خوب شناسایی شوند و پشتوانه‌های کاراته استان تربیت شوند و این دور از دسترس نیست.