رئیس هیئت کوهنوردی اصفهان گفت: با شناخت از حواشی هیئت کوهنوردی وارد انتخابات شدم و به طور قطع تعامل و انسجام میان مجموعه کوهنوردی استان می‌تواند تاثیر بسیاری برای رسیدن به اهداف داشته باشد.
مهدی نصر اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان درباره انتخابش به عنوان رئیس کوهنوردی استان اصفهان و مشکلات این هیئت اظهار داشت: بنده با شناخت از هیئت کوهنوردی وارد انتخابات شدم و بر حواشی آن واقف هستم، دلیل اصلی چالش ایجاد شده در کوهنوردی اصفهان این است که پیشکسوتانی که در این حوزه کار می‌کردند از دهه 50 و 60 و از نام‌آوران این رشته بوده‌اند و باید همدلی در میان آن‌ها ایجاد کرد.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی هیئت کوهنوردی جایگاه اصلی خودش را به هیئت همگانی داده، افزود: مردم کلان‌شهر اصفهان با توجه به ظرفیت بالای کوه صفه به کوهنوردی روی آورده که این عامل فضا را مهیا و مسیر را باز کرده است. این واقعیت را هنوز برخی دوستان کوهنوردی نپذیرفتند که این هیئت از حالت تک بعدی درآمده و همگانی شده، اعتقاد ما این است که باید با خرد جمعی برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای کوهنوردی اصفهان مهیا کنیم.
رئیس هیئت کوهنوردی اصفهان خاطرنشان کرد: باید در برنامه‌های خود از ظرفیت جوانان این حوزه به بهترین نحو استفاده کنیم، کار سخت و دشواری است و به این مسئله واقف هستم، کسی که این مسائل را می‌داند باید سختی مسیر را تحمل کرده و با ایجاد آرامش وحدت و همدلی را در هیئت به وجود آورد.
وی تصریح کرد: باید این مسئله را به برخی دوستان بفهمانیم که اصفهان به عنوان استان شاخص در حوزه کوهنوردی بوده و باید جایگاه بهتر از این داشته باشد و در این مسیر بایستی از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده و همه افراد را در این مسیر درگیر کنیم. به طور قطع تعامل و انسجام میان مجموعه کوهنوردی استان می‌تواند تاثیر بسیاری برای رسیدن به اهداف داشته باشد.
نصر در پاسخ به این سؤال که به چه میزان با روحیات کوهنوردی و فعالان این رشته آشنا است، بیان کرد: پیش از حضور در هیئت کوهنوردی، با برگزاری جلساتی با فعالان این رشته نکاتی مطرح شد که ابزار اولیه هیئت کوهنوردی برای پیشرفت درآمد پایدار است و اگر هیئت پول، منابع و فضا نداشته باشد آن پیشرفت صورت نمی‌گیرد که در این راه رئیس هیئت باید ساختار و زیرساخت لازم را همراه با یک تیم قوی ایجاد کند.
رئیس هیئت کوهنوردی اصفهان درباره برنامه‌های خود برای 4 سال آینده هیئت کوهنوردی گفت: برنامه‌ای در حال آماده شدن است و در نخستین نشست خبری هیئت کوه‌نوردی برنامه‌های خود را اعلام می‌کنم.