معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای طرح "بفرمایید دوچرخه" در اصفهان، گفت: با اجرای این طرح مبلغی بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان دوچرخه فروخته شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان علیرضا صلواتی در نخستین همایش آموزشی تعمیرات تخصصی دوچرخه با بیان این‌که امروزه گام بلندی در فرهنگ استفاده از دوچرخه در شهر اصفهان برداشته شده است، گفت: تسهیلات خاصی برای خرید خودرو و حتی موتورسیکلت در نظر گرفته شده است و بایستی در این زمینه به فرهنگ استفاده از دوچرخه و خرید دوچرخه توجه ویژه‌ای شود.
وی با بیان این‌که طرح "بفرمایید دوچرخه" با مشارکت 50 فروشگاه انجام شده است، خاطر نشان کرد: مبلغی بالغ بر 12 میلیارد تومان دوچرخه فروخته شد که تعداد آن‌ها به 15000 دوچرخه می‌رسد و این در حالی است که این تعداد کافی نیست و اصفهان باید 500 هزار دوچرخه سوار داشته باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، گفت: این طرح بازی برد- برد مدیریت شهری، مردم و اصناف اصفهان بود و امیدواریم با مشارکت همه مردم و نهادها دوچرخه را به عنوان یک وسیله پاک و ایمن در سطح شهر داشته باشیم.
وی ادامه داد: اصفهان به دومین شهر آلوده و دومین شهر با تصادفات همراه با مرگ و میر تبدیل شده و امیدواریم با گسترش فرهنگ دوچرخه سواری این میزان به حداقل ممکن برسد.
استفاده از دوچرخه در شهر اصفهان رونق گرفت
رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان گفت: امروز در شهر اصفهان نمادهای مختلفی از دوچرخه نصب شده است و از لحاظ اقتصادی نیز وضعیت مناسبی در خرید و فروش دوچرخه ایجاد شده است.
مهدی غفرانی در نخستین همایش آموزشی تعمیرات تخصصی دوچرخه با بیان این‌که اتحادیه دوچرخه و موتورسیکلت شهر اصفهان همکاری بسیار خوبی را با معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان داشته است، اظهار داشت: احساس کردیم فرهنگ استفاده از دوچرخه در میان مردم شهر اصفهان به فراموشی سپرده شده است و این در حالی‌است که اصفهان از دیرباز به شهر دوچرخه‌ها شهرت داشته است.
وی تصریح کرد: امروز در شهر اصفهان نمادهای مختلفی از دوچرخه نصب شده است و از لحاظ اقتصادی نیز وضعیت مناسبی در خرید و فروش دوچرخه ایجاد شده است. با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان استفاده از دوچرخه در شهر اصفهان رونق گرفته و این وسیله نقلیه به عنوان نماد اصفهان تبدیل شده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت اصفهان با بیان این‌که به طور میانگین هزینه خرید یک دوچرخه 2 میلیون تومان است، بیان کرد: متاسفانه در بحث تعمیر دوچرخه دچار مشکلاتی هستیم و با برنامه‌های صورت گرفته برنامه‌ای را برای راه‌اندازی کارگا‌ه‌های دوچرخه در نظر گرفتیم.
وی گفت: امیدواریم اجرای این طرح اثرگذار باشد و استفاده از فرهنگ دوچرخه‌سواری معضلاتی مانند کمبود آب و خشکسالی زاینده‌رود را به نوعی جبران کند.