امروز مراسم بزرگداشت شهید محسن حججی در نجف‌آباد برگزار شد. آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام‌جمعه اصفهان در این مراسم به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب شرکت داشت. وی در مراسم گرامیداشت شهید حججی با اشاره به حضور پرشور مردم در این مراسم بزرگداشت اظهار داشت: من این افتخار را به دست آوردم که در این جمع حاضر شوم و به خانواده این شهید بزرگوار عرض تسلیت داشته باشم. وی ادامه داد: قطعاً ویژگی‌های خاصی در این شهید وجود داشته است که این‌گونه مردم را به شور واداشته است. امام‌جمعه اصفهان تصریح کرد: ایمان و خلوص ازجمله ویژگی‌های این شهید بود که توانست محبت او را در دل مردم قرار دهد. وی افزود: شهادت مظلومانه شهید حججی از دیگر دلایل عزت و جاودانگی این فرد بود. طباطبائی نژاد اضافه کرد: در هیچ مرامی این‌گونه اسیر را از قفا سر نمی‌برند و این رسم فقط در میان داعشیان کثیف وجود دارد که محسن عزیز را از قفا سربریده و به شهادت رساندند. وی بابیان اینکه خون شهید حججی، چهره واقعی اسلام را به دنیا نشان داد، گفت: ما در اسلام احترام به اسیر را داریم اما داعش پا را از بسیاری از مرزها فراتر گذاشته است و به همه دستورات اسلام بی‌احترامی می‌کند.


فرمانده کل سپاه:

جهاد و شهادت، امروز یک فرهنگ در ایران اسلامی است

از دیگر شخصیت‌های حاضر در این مراسم فرمانده کل سپاه پاسداران بود. سرلشکر محمدعلی جعفری طی سخنانی شهادت شهید حججی را به خانواده محترم این شهید، تبریک گفت و افزود: شما مردم مؤمن نجف‌آباد چنین شهدای بزرگواری با این سطح ایمان و آگاهی به انقلاب اسلامی تقدیم کرده‌اید. وی افزود: جهاد و شهادت، امروز یک فرهنگ در ایران اسلامی است و خدای متعال را سپاسگزاریم که ما هم در این عرصه خدمتی کوچک به شهدا، جانبازان و همه ایثارگران می‌کنیم. شهید محسن حججی یکی از پاسداران جوان ما بود و امروز سپاه ما افتخار دارد که ده‌ها هزار از چنین جوانانی را در خود سازماندهی کرده است. سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنانش بابیان اینکه از سال‌ها قبل دشمنان به این نتیجه رسیده بودند که به مؤلفه اصلی قدرت یعنی ایمان و باور مردم حمله کنند، افزود: خدا را شکر می‌کنیم که نیروهای مختلف مردمی در کشور تلاش‌های زیادی کرده‌اند و در رأس آن‌ها مقام معظم رهبری در خط مقدم مبارزه با این تهاجمات فرهنگی هستند که ایستادگی و مقاومت می‌کنند. فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رهبری و ولایت‌فقیه عامل اصلی قدرت در جمهوری اسلامی است و حرکت عمومی مردم ما، به‌سوی این جایگاه است؛ آن‌ها به‌صورت غیرمستقیم و در پوشش، به دنبال تضعیف این جایگاه و قدرتی هستند که از این جایگاه می‌توان اعمال کرد. این را نشانه گرفته‌اند ولی به‌صورت غیرمستقیم و دنبال تضعیف این جایگاه هستند. سرلشکر جعفری ادامه داد: توان دفاعی ارتش، سپاه و بسیج و ناجا و... مؤلفه سومی است که دشمنان هدف قرار داده‌اند؛ آن‌ها اخیراً به دنبال تضعیف این توان برآمده‌اند و بعد از برجام، آمده‌اند به سراغ تحریم‌های دفاعی و موشکی و قصد دارند که نیروهای مسلح کشور را تضعیف کنند. فرمانده کل سپاه در پایان تأکید کرد: دشمنان می‌دانند که اگر توان دفاعی و مؤلفه‌های قدرت را تضعیف کنند، می‌توانند جلوی حرکت عظیم انقلاب اسلامی را سد کنند. متأسفانه بعضی‌ها هم در داخل هستند که توجه به این توطئه‌های دشمنان ندارند و بعضاً فریب قول‌ها و وعده‌های دشمنان را می‌خورند و به عمق این توطئه و برنامه‌ریزی دشمنان برای تضعیف توان دفاعی، توجه ندارند بلکه همراهی‌هایی هم صورت می‌گیرد.


فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان:

شهید حججی مفتخر به شهادتی همانند سید و سالار شهیدان است

همچنین غلامرضا سلیمانی فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) اصفهان در مراسم گرامیداشت شهید محسن حججی بابیان اینکه این شهید بزرگوار ۴۰ روز مانده تا آغاز محرم فضای میهن ما را عاشورایی کرد، اظهار داشت: شهید محسن حججی از شاگردان مکتب سردار رشید اسلام و انقلاب شهید کاظمی است که از دوران نوجوانی با حضور در اردوهای جهادی روحیه بسیجی‌وار خود را نشان داد و به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لشکر افتخارآفرین نجف اشرف پیوست. وی بابیان اینکه این شهید بزرگوار در مدت‌زمانی کوتاه مراحل معنویت را پیمود، افزود: شهید حججی مفتخر به شهادتی همانند سید و سالار شهیدان است و همان‌گونه که خود آرزو کرده بود سر در راه مقتدایش نهاد و پیامی از دل عاشورا را برای جهانیان بازآفرینی کرد. فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان بابیان اینکه این روزها حال و هوای کشورمان عاشورایی شده است، تأکید کرد: شهید حججی دو بار در میدان مقدس جبهه مقاومت در سوریه و نبرد با داعش حضور پیدا کرد و به گفته فرماندهان و خانواده بار دوم بسیار بی‌قرار بود تا خود را به جبهه دفاع از اسلام و انقلاب برساند. وی ادامه داد: شهید حججی الگو و اسوه‌ای برای جوانان است که با روحیه جهادی در انجام تکالیف پاسداری وارد این میدان جدید مبارزه با دشمنان دین و مستکبران شد و در این راه سر و جان‌نثار دین و انقلاب کرد. سردار سلیمانی گفت: به‌عنوان یک سرباز سپاه از خانواده عزیز شهید محسن حججی که از طریق رسانه‌ها با پیام‌های دل‌نشین خود افتخاراتی را برای مردم بازگو کردند، تشکر می‌کنم.


پدر شهید حججی:

مکتب اهل‌بیت (ع) بهترین راه برای رسیدن به موفقیت است

همچنین پدر شهید محسن حججی در جمع مردم نجف‌آباد در ارتباط باهدف فرزندش از حضور در سوریه اظهار داشت: فرزند من قصد داشت به جوانان امروز و کسانی که در این مملکت با این فضای پرالتهاب فرهنگی باوجود ماهواره‌ها و فضای مجازی زندگی می‌کنند نشان دهد که در چنین فضاهایی هم می‌توان خوب زندگی کرد. وی افزود: ما مسلمان و پیرو مکتب اهل‌بیت (ع) هستیم و باید از این مکتب الگوبرداری کنیم چراکه این مسیر بهترین راه برای رسیدن به موفقیت است.