سعید آقایی- اصفهان امروز: نمایش پستچی پابلونرودا به زندگی شاعر بزرگ شیلیایی، پابلونرودا می‌پردازد. ورود او به جزیره‌ای و تأثیرش بر روی مردم، رواج مهر و دوستی و ادبیات و عشق بین جامعه و تاثیر او در آگاه ساختن ملت‌ها را می‌توان در این نمایش دنبال کرد. پستچی در ارتباط با پابلونرودا تحت تاثیر قرار می‌گیرد و سیر تحولی شخصیتی را در او می‌بینیم. نمایش پستچی پابلونرودا اثر «آنتونیو اسکارمتا» با طراحی و کارگردانی «رادمهرکشانی» و ترجمه «علیرضا کوشک جلالی» بر روی صحنه رفت. کارگردان این اثر از سال ۱۳۶۹ تاکنون بازی در بیش از یکصد و پنجاه اثر نمایشی و کارگردانی بیش از ۷۰ اثر نمایشی ازجمله خرده جنایت‌های زن‌وشوهری، آخرین نوار کراپ، گنجینه طلا، بن‌بست، آرامش از نوعی دیگر و...را در کارنامه گاری خود دارد. در این اثر اسماعیل موحدی، بهاره مهدوی، منیره سادات الحسینی و رادمهر کشانی بازی کردند. آهنگسازی کار را حسین احمدجو بر عهده داشت و لیلا جان‌محمدی به‌عنوان طراح لباس، حبیب نریمانی به‌عنوان طراح پوستر و بروشور، رعنا جمالی به‌عنوان منشی صحنه و مسئول نور و موسیقی و پارسا دستیار به‌عنوان مدیران صحنه مسیح فقیهی در طول نمایش یعنی بیستم تا بیست و ششم مرداد در سالن اصلی فرشچیان حضور حرفه‌ای داشتند. کشانی در پاسخ به این پرسش که نمایش مجدد پستچی پابلونرودا از کجا کلید خورد و چه مراحلی طی شد تا امروز اثر به نمایش گذاشته شود؟ گفت: «نمایش پستچی پابلو نرودا جزو آثاری است که شاید اجرای مجدد چنین اثری نیاز دارد چند سالی بگذرد. این آثار به‌سادگی به اجرا در‌نمی‌آید. به‌خصوص در اصفهان که با اجرا درآمدن تئاترهای تجاری سخیف و امکانات کم سالن‌ها این آثار فاخر به‌ندرت به اجرا درمی‌آیند. نمایش پستچی بعد از پنج ماه تمرین در اردیبهشت‌ماه اجراهای بسیار موفقی داشت و به درخواست مخاطبان و هنرمندان تصمیم گرفتیم در مردادماه اجرا کنیم که البته با سختی‌های بسیاری مواجه شدیم و تنها هفت شب اجرا به ما داده شد!»

 وی همچنین درباره نویسنده متن نمایش و ویژگی این متن گفت: «نمایشنامه توسط آنتونیو اسکارمتا نوشته‌شده و علیرضا کوشک جلالی ترجمه کرده است. نمایشنامه به زندگی شاعر بزرگ نرودا پرداخته و تأثیر او و هنر بر جامعه را به‌خوبی نشان می‌دهد. نمایش حامل پیام صلح، دوستی، محبت و عشق است».

کشانی همچنین درباره نگاه جامعه‌شناختی متن و دلیل انتخاب آن گفت: «این نمایش بر اساس زندگی نرودا و خاطراتش نگاشته شده و به قسمتی از تاریخ سیاسی شیلی می‌پردازد که سبب تأثیر در دنیا می‌شود. انتخاب هر متنی توسط کارگردان براساس دغدغه‌هایش صورت می‌گیرد. پس این انتخاب آگاهانه و برای بیان دغدغه‌هایی است که بر اساس جامعه‌شناختی صورت می‌گیرد.»

 این کارگردان در پاسخ به این پرسش که این نمایش برای رقابت در جذب مخاطب بین مردم اصفهان موفق بوده است؟ گفت: «به نظرم بسیار موفق بوده چراکه برای نخستین بار است که اثری با این مضمون و کیفیت در فاصله زمانی کوتاهی دو بار به صحنه می‌رود و همچنان مخاطب دارد ضمن اینکه ما بسیار مخاطبانی داریم که برای دفعات به دیدن آمدند.»

 وی معتقد است که اثر «پستچی پابلونرودا»، مخاطب را به هنر، ادبیات، عشق و مهر دعوت می‌کند. کشانی همچنین در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کنید کدام شاعر ایرانی را می‌توان نزدیک به وی پیدا کرد؟ گفت: «معادلی برایش نمی‌بینم، هرکدام از شعرا در جایگاه خود هستند و همین رمز ماندگاری‌شان است.»