فدراسیون جهانی شنا به حرکت اخیر یک شناگر اسپانیایی که به شیوه‌ای خاص به قربانیان حملات تروریستی اخیر در بارسلونا ادای احترام کرد، واکنش نشان داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، چندی پیش یک شناگر اسپانیایی در مسابقات شنای پیشکسوتان جهان در بوداپست مجارستان، پیش از آغاز مسابقه از مسئولان برگزار کننده رقابت‌ها خواست که برای ادای احترام به قربانیان حادثه تروریستی اخیر در شهر بارسلونا، مسابقه را با یک دقیقه سکوت آغاز کنند که درخواست او مورد موافقت آنها واقع نشد.
با این حال این شناگر پای حرف خود ماند و برای ابراز همدردی با اعضای خانواده و هموطنانی که در بارسلونا از دست داد، شخصاً یک دقیقه سکوت کرد و پس از آن به داخل استخر پرید که این حرکت او بازتاب گسترده‌ای در دنیای ورزش داشت.
اکنون فدراسیون جهانی شنا (فینا) به این اتفاق واکنش نشان داده و اعلام کرده است که این فدراسیون در جریان درخواست شناگر اسپانیایی برای ادای احترام به هموطنان او قرار نگرفته بود.
فینا با محکوم کردن حملات تروریستی اخیر در روز 17 آگوست که 14 کشته بر جای گذاشت و نیز ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه تأکید کرده است که در صورت مطلع شدن از درخواست شناگر اسپانیایی قطعاً دستور آغاز مسابقه با یک دقیقه سکوت را صادر می‌کرد.