اصفهان امروز: رئیس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: تمهیدات لازم برای جذب سرمایه گذاران در کاشان فراهم می شود.
علی رسول زاده امروز در دیدار با فرماندار کاشان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد اظهار کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری به دلیل اینکه بالاترین بودجه و امکانات اجرایی شهر را در اختیار دارند، بیشترین مسئولیت اجرایی شهر نیز بر دوش آنان قرار دارد و همچنین بر همه امور زندگی و مسائل شهروندی تاثیر مستقیمی داشته و می توانند سرنوشت آنان را رقم بزنند.
وی با بیان اینکه شهرداری، شورای اسلامی شهر و فرمانداری نقش مهمی در مدیریت اجرایی شهر دارند، تصریح کرد: مثل شهرهای بزرگ دنیا مدیریت واحد و یکپارچه ای از نظر قوانین و مقررات نداریم بنابراین باید راهکارهای استرتژیک داشته باشیم و به عنوان معادلات دو طرفه طرحی را اجرایی کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان ادامه داد: در مجموع شهرداری و شورای اسلامی شهر و فرمانداری طراحی را عملی و اجرایی و کار مطالعاتی چابکی را انجام دهند و با بازخوانی آن بتوانند به این مطلب مهم دست پیدا کنیم.
رسول زاده در ادامه به محورهای تعامل سه ضلع تاثیر گذار شهر پرداخت و افزود: تبادل در نظام اطلاعاتی در دستگاه های شورای شهر، شهرداری و فرمانداری موجب می شود به اهداف محورهای توسعه زودتر دست پیدا کنیم.
 فعالیت مجدد مرکز مطالعات و پژوهش های شورا
وی همچنین خواستار فعالیت بیشتر مرکز مطالعات و پژوهش های شورا شد و تاکید کرد: تلاش جمعی در جهت شناسایی و نگه داشت منابع انسانی نخبه در داخل و خارج از شهر وکاشان ایجاد مرکزی که بتواند نیروهای نخبه را جذب کرده و خواسته های به حق آنان را جوابگو باشد در رسیدن به محورهای توسعه کمک خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان خاطر نشان کرد: با توجه به قدمت تاریخی هفت هزار ساله کاشان تاکنون مطالعات اجرایی در خصوص شناسایی و تنظیم اولویت های کاشان در چشم انداز 30 یا 50 ساله آینده صورت نگرفته است بنابراین برنامه اولویت بندی شده جامعی باید در این زمینه انجام شود.
رسول زاده همچنین طراحی آینده پژوهشی کاشان و طراحی ساز و کار با پدیده های خاص شهری را از دیگر محورهای توسعه برشمرد و گفت: دولت توجه خاصی به بافت فرسوده دارد و باید سازوگار عملی درست اجرایی در این زمینه پیاده کنیم.
وی جذب سرمایه و سرمایه گذاران داخلی و خارجی در توسعه و پیشرفت کاشان موثر دانست و خاطر نشان کرد: در بعضی مراحل رویکرد تعاملی نداشتیم و با مشکلاتی مواجه بودیم که گریبانگیر فرمانداری و یا سایر مسئولان دیگر شد، شهر نیاز به سرمایه های زیر بنایی دارد و باید از سرمایه گذاران استقبال کرده و فرش قرمز برای آنان پهن کنیم.
به مسائل فرهنگی و اجتماعی بانوان توجه شود
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان ادامه داد: باید آیتم های فرهنگی را رصد و آنالیز کنیم و از کارشناسان فرهنگی و افراد صاحب نظر در حوزه های فرهنگی فارغ از افکار و جریان های سیاسی استفاده کنیم، در دوره قبل شورای اسلامی شهر از بانوان مشاور استفاده کردیم اما امروز خوشحال هستیم که یکی از اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از قشر بانوان جامعه هستند و ضروری است برای مسائل فرهنگی و اجتماعی بانوان تمهیدات اساسی اندیشیده شود.
رسول زاده بیان کرد: آسیب های اجتماعی و بزه های شهری متعددی در شهر وجود دارد که برخی از آنان مانند تکدی گری چهره شهر را نازیبا کرده است همچنین افراد غیر بومی و غیر ایرانی آسیب هایی به وجود آورده اند که نباید شانه از زیر بار خالی کنیم و شورای اسلامی شهربرای رفع این گونه مشکلات آمادگی کامل برای همکاری با همه دستگاه های اجرایی را دارد