اصفهان امروز: رئیس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: با توجه به قدمت تاریخی هفت‌هزارساله کاشان تاکنون مطالعات اجرایی در خصوص شناسایی و تنظیم اولویت‌های کاشان در چشم‌انداز 30 یا 50 ساله آینده صورت نگرفته است. علی رسول‌زاده در دیدار با فرماندار کاشان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد اظهار کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری به دلیل اینکه بالاترین بودجه و امکانات اجرایی شهر را در اختیاردارند، بیشترین مسئولیت اجرایی شهر نیز بر دوش آنان قرار دارد و همچنین بر همه امور زندگی و مسائل شهروندی تأثیر مستقیمی داشته و می‌توانند سرنوشت آنان را رقم بزنند. وی بابیان اینکه شهرداری، شورای اسلامی شهر و فرمانداری نقش مهمی در مدیریت اجرایی شهر دارند، تصریح کرد: مثل شهرهای بزرگ دنیا مدیریت واحد و یکپارچه‌ای ازنظر قوانین و مقررات نداریم بنابراین باید راهکارهای استراتژیک داشته باشیم و به‌عنوان معادلات دوطرفه طرحی را اجرایی کنیم. رئیس شورای اسلامی شهر کاشان خواستار فعالیت بیشتر مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا شد و تأکید کرد: تلاش جمعی در جهت شناسایی و نگه داشت منابع انسانی نخبه در داخل و خارج از شهر و کاشان ایجاد مرکزی که بتواند نیروهای نخبه را جذب کرده و خواسته‌های به‌حق آنان را جوابگو باشد دررسیدن به محورهای توسعه کمک خواهد کرد. رسول‌زاده وی جذب سرمایه و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در توسعه و پیشرفت کاشان مؤثر دانست و افزود: در بعضی مراحل رویکرد تعاملی نداشتیم و با مشکلاتی مواجه بودیم که گریبان گیر فرمانداری و یا سایر مسئولان دیگر شد، شهر نیاز به سرمایه‌های زیر بنایی دارد و باید از سرمایه‌گذاران استقبال کرده و فرش قرمز برای آنان پهن کنیم.
توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی بانوان
 رئیس شورای اسلامی شهر کاشان ادامه داد: باید آیتم‌های فرهنگی را رصد و آنالیز کنیم و از کارشناسان فرهنگی و افراد صاحب‌نظر در حوزه‌های فرهنگی فارغ از افکار و جریان‌های سیاسی استفاده کنیم؛ در دوره قبل شورای اسلامی شهر از بانوان مشاور استفاده کردیم، اما امروز خوشحال هستیم که یکی از اعضای شورای اسلامی شهر کاشان از قشر بانوان جامعه هستند و ضروری است برای مسائل فرهنگی و اجتماعی بانوان تمهیدات اساسی اندیشیده شود.
زمینه اتحاد کاشان را فراهم کنیم
نائب رئیس شورای اسلامی شهر کاشان در این جلسه اظهار کرد: انتخاب سرپرست شهرداری این پیام را داشت که ما به دنبال اعتدال هستیم و شخصی را انتخاب کردیم که ازنظر کارشناسی و خط‌مشی و رفتار معتدل باشد. حسینعلی وکیل به حوزه فرهنگی کاشان پرداخت و اظهار کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود که گروه‌های سیاسی و جناحی را در کنار هم جمع کرده و زمینه اتحاد کاشان را فراهم کنیم و فرمانداری در رأس این حوزه فرهنگی رسالت بزرگی بر عهده دارد و باید اقدامات زیر بنایی این وفاق و همدلی را در حوزه فرهنگی کاشان (شهرهای آران و بیدگل، نراق، نطنز) فراهم کرده و ریشه‌های مشترک را تقویت کنیم. وی تأکید کرد: بازار کاشان بزرگ‌ترین اثر هنری حوزه فرهنگی کاشان بشمار می‌رود و بعد از بازار اصفهان بزرگ‌ترین بازار شمال استان است و لازم است به این اثر هنری به‌عنوان یک پروژه ملی به آن توجه کنیم و حیات مجدد را به آن برگردانیم.
علیرضا پور عسگری با یادآوری نشست‌های متعدد برای تعیین شهردار آینده کاشان، به ویژگی‌های موردنیاز برای سکان‌دار مدیریت شهری اشاره و عنوان کرد: مشارکت، شفافیت، اثربخشی، کار آیی، پاسخگویی، بینش استراتژیک، تمرکززدایی، مسئولیت‌پذیری، عدالت محوری به همراه رویکرد تقویت سرمایه‌گذاری ازجمله مواردی است که در انتخاب شهردار باید موردتوجه قرار گیرد.
 بهروز گرانمایه، سرپرست شهرداری کاشان نیز در این نشست بابیان اینکه شرایط شهرداری ویژه است، تصریح کرد: ادامه فعالیت پروژه‌های سطح شهر، شناسایی و مدیریت هزینه‌ها، از بین بردن حفره‌های هزینه، اتمام پروژه‌های نیمه‌کاره از اولویت‌های کاری بشمار می‌رود که با ظرفیت و پتانسیلی که در نیروهای شهرداری سراغ داریم این توان هست که از این بحران عبور کنیم و در این چند روز گذشته سیستم آرامش خود را پیداکرده است.