اصفهان زیبا: استاندار اصفهان بیشترین شهرت اصفهان را به صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری آن مربوط دانست و گفت: اصفهان شهر جهانی صنایع دستی است و یک‌سوم صنایع دستی جهان در این استان تولید می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار گیدو جیراردی نایب رئیس مجلس سنای شیلی و تعدادی از سناتورهای این کشور، با بیان اینکه اصفهان در صنعت حرف اول را می‌زند، افزود: بیشترین صنایع بزرگ و استراتژیک کشور در این استان مستقر است و برخلاف کمبود آب و خشکسالی، کشاورزی در اصفهان جایگاه ویژه‌ای دارد و پس از تهران بیشترین تعداد دانشگاه‌ها در این استان وجود دارد و دانشجویان در این استان مشغول به تحصیل هستند.استاندار یکی از خصوصیات بارز این استان را قدمت 10 هزار ساله آن برشمرد و عنوان کرد: اصفهان در چهار دوره پایتخت ایران بزرگ بوده است و هم اکنون نیز پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است.

وی بیشترین شهرت اصفهان را به صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری آن مربوط دانست و گفت: اصفهان شهر جهانی صنایع دستی است و یک سوم صنایع دستی جهان در این استان تولید می‌شود.زرگرپور با بیان اینکه اصفهان بیش از 20 هزار آثار طبیعی، میراثی و جاذبه‌های دیدنی دارد، تصریح کرد: گردشگران از 86 کشور دنیا به اصفهان سفر می‌کنند و پس از برجام شاهد رشد زیادی در ورود گردشگران خارجی به اصفهان بودیم، به طوری که آمار ورود گردشگران شش برابر شده است.

استاندار با بیان اینکه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و شیلی دارای فراز و نشیب‌هایی بوده اســـت، مطرح کرد: پـــــس از برجـــــام مناسب‌ترین زمان برای ارتقای مناسبات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.وی اضافه کرد: این سفر می‌تواند در توسعه این رابطه موثر باشد و امیدواریم که هرچه زودتر شاهد ارتقای روابط سیاسی بین دو کشور باشیم.زرگرپور، عنوان کرد: آغاز این ارتباطات می‌تواند در بخش فرهنگی باشد و با توجه به اینکه اصفهان با 14 شهر دنیا خواهرخوانده است، آماده هستیم که با شهری در تراز این شهر در کشور شیلی مقدمات خواهرخواندگی را برگزار کنیم. وی ادامه داد: اصفهان آمادگی دارد که از مسئولان گردشگری کشور شیلی دعوت کند که  با همکاران خود در اصفهان ملاقات کنند و در قدم بعدی ارتباطات گردشگری خود را توسعه دهیم. استاندار اصفهان با اشاره به مثلث طلایی اصفهان، یزد و شیراز، گفت: این سه شهر، سه نقطه اصلی گردشگری ایران هستند و گردشگرانی که از کشور شیلی به این استان سفر می‌کنند می‌توانند از این مناطق بازدید کنند.

وی از آمادگی استان برای برگزاری هفته فرهنگی در کشور شیلی خبر داد و ابراز داشت: هفته فرهنگی اصفهان در دیگر کشورها برگزار شده و در ارتباط بین ملت‌ها بسیار اثرگذار بوده است.