تسنیم: قالی اهدایی مراسم قالی‌شویان منطقه فین و خاوه کاشان با حضور امام‌جمعه مشهد اردهال کاشان و سایر مسئولان منطقه رونمایی شد. 

مراسم رونمایی از قالی اهدائی مردم فین کاشان و خاوه اردهال جهت مراسم قالی‌شویان سال 1396 با حضور مسئولانی از کاشان و دلیجان در مسجد جامع خاوه اردهال برگزار شد. امام‌جمعه مشهد اردهال کاشان، رئیس هیئت‌امنای آستان سلطان‌علی ابن امام محمدباقر (ع)، جمعی از پیر غلامان و خادمان اهل‌البیت (ع) در خاوه، فرماندار دلیجان، نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی و همچنین شماری دیگر از مسئولان دلیجانی در این مراسم حضور داشتند. 

حجت‌الاسلام مهدی سلیمانی امام‌جمعه مشهد اردهال کاشان در این مراسم اظهار داشت: وحدت مهم‌ترین مسئله‌ای است که مردم منطقه باید به آن توجه داشته و در راستای تقویت آن از هیچ تلاشی دریغ نکنند. 

حسن علیزاده نیز رئیس هیئت‌امنای آستان علی بن محمدباقر (ع) مشهد اردهال کاشان اظهار داشت: این قالی قرار است در مراسم قالی‌شویان امسال در دومین جمعه مهرماه مورداستفاده قرارگرفته و پس‌ازآن در موزه‌ای مربوط به مراسم قالی‌شویان در مشهد اردهال مورد بازدید عموم مردم و عاشقان این حضرت قرار گیرد. 

لازم به ذکر است این قالی با همکاری ستاد وارثان شهادت خاوه و ستاد برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالی‌شویان فین و از روی نقشه تاریخی 400 ساله و به دست‌زنان هنرمندان روستای خاوه اردهال بافته‌شده است.

 قالی بافته‌شده توسط زنان مردم خاوه و فین کاشان از مرغوب‌ترین مواد اولیه و با استفاده از رنگ‌های گیاهی ممتاز و پایدار بافته‌شده که باعث استحکام و دوام آن در اجرای مراسم آئینی مذهبی قالی‌شویان می‌شود.