سویا رضایی-اصفهان امروز:معاون حقوقی وزیر ارشاد در جلسه هم‌اندیشی با هنرمندان، اصحاب رسانه و کانون فرهنگی هنری مساجد شاهین‌شهر گفت: ما در مسائل فرهنگی به سهولت برخورد کردیم و با توجه به‌فرمان امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی هنوز در غفلت بسر می‌بریم. هادی حسینی افزود: بعد از شش سال اولین قانون در حوزه فرهنگی را در مجلس مطرح کردیم که مضمون آن قرآن کریم و رسم‌الخط آن بوده است که از خط عثمان طاها به خط ایرانی تغییر پیدا کند. وی در ادامه به طرح پایش اشاره کرد و گفت: ما ارتباطمان را با استان‌ها و شهرستان‌ها بیشتر کرده‌ایم و با برنامه‌ریزی و به‌کارگیری طرح پایش برای ساماندهی مشکلات شهرستان‌ها نتایج خوبی حاصل شد، در این طرح با ما ویژگی شاخص شهرستان را بررسی و تعیین می‌کنیم و سایر فعالیت‌ها حول این موضوع انجام و توسعه می‌یابند. حسینی اعلام کرد: درصورتی‌که طرح احداث ساختمان مجتمع فرهنگی هنری شاهین‌شهر، در شورای برنامه‌ریزی شهرستان شاهین‌شهر و میمه تصویب و عملیات ساخت این طرح آغاز شود، این وزارت خانه برای تجهیز آن از محل بودجه‌های ملی اعتبار اختصاص خواهد داد.

اصحاب هنر مکان اختصاصی برای فعالیت ندارند

نماینده مردم شهرستان شاهین و شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی در این جلسه گفت: بهترین زمان برای حل مشکل و انجام کار حالا است، زیرا در این ماه ابلاغیه بودجه سال 97 زده می‌شود و به نظر من یکی از اصلی‌ترین مسائل این شهر ساخت مجتمع فرهنگی هنری است تا اصحاب هنر مکان اختصاصی برای فعالیت خود داشته باشند. حسینعلی حاجی ادامه داد: شهرداری و شورای اسلامی شاهین‌شهر، یک قطعه زمین 3 هزار متری برای ساخت مجتمع فرهنگی و هنری اختصاص داده است که در صورت تخصیص اعتبار ملی، ساخت آن شروع خواهد شد. وی افزود: باوجودی که می‌دانیم دولت در تأمین اعتبارات طرح‌های عمرانی با کمبودهایی مواجه هست اما امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساخت این طرح پشتیبانی لازم را انجام دهد.

ثبت 220 شب اجرای تئاتر در شاهین‌شهر

در این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهین‌شهر آماری کوتاه از تعداد مؤسسات حوزه‌های فرنگی و هنری این شهرستان ارائه داد که 59 کانون فرهنگی هنری مساجد،سه موسسه قرآنی،28 کانون تبلیغاتی،12 چاپ خانه،10 آموزشگاه تجسمی، سه موسسه فرهنگی هنری، سه موسسه سینمایی، هفت آموزشگاه موسیقی، هفت انجمن ادبی، سه نشریه فعال، شش نمایندگی رسانه مطبوعاتی، پنج نمایندگی خبرگزاری در شهرستان داریم. فرامرز رادمنش بیان داشت: ما در سال گذشته از 365 روز سال، 220 شب تئاتر برگزار کرده‌ایم که به نسبت جمعیت رتبه اول در کشور راداریم و شهروندان این شهر استقبال خوبی از اجرای این برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف دارند. وی در پایان به توانایی بالای هنری مردم این شهرستان اشاره کرد و گفت: در صورت داشتن شرایط لازم هنرمندان این شهر می‌توانند هنر خود را در سطح بین‌المللی نشان دهند، همان‌طور که در حال حاضر نام شاهین‌شهر در سطح ملی نیز نمایان است.