به دنبال اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو، خیابان‌های منتهی به چهارباغ سه‌شنبه‌های هر هفته مسدود است.

به گزارش  فارس  طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو از مرداد سال گذشته در نصف جهان و در خیابان چهارباغ عباسی اجرایی شد و تاکنون نیز ادامه داشته است، به همین جهت سه‌شنبه‌های هر هفته خیابان‌های منتهی به چهارباغ عباسی مسدود می‌شود.

به گفته علیرضا صلواتی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خوشبختانه هر هفته شاهد افزایش استقبال شهروندان از اجرای این طرح هستیم به‌طوری‌که طبق نظرسنجی‌های انجام‌شده، شهروندان رضایتمندی 90 درصدی و نمره 18.17 خود را به طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو اعلام کردند.

وی  با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد کسبه چهارباغ نیز از این طرح ابراز رضایتمندی و خشنودی کرده‌اند، افزود: استقرار پارک آموزش ترافیک، برنامه‌های ویژه کودکان، برگزاری مسابقه‌های مختلف، بازی‌های فکری، اجرا، ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای، استقرار اتوبوس سلامت، نمایشگاه دوچرخه و اسکوتر ازجمله برنامه‌های سه‌شنبه‌های بدون خودرو در اصفهان است.

صلواتی اضافه کرد: امسال سه‌شنبه‌های بدون خودرو در مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان اجرایی و 15 گذر فرهنگی در 15 منطقه شهرداری اصفهان ایجاد می‌شود، زیرا معتقدیم سه‌شنبه‌های بدون خودرو باید به همه نقاط شهر از شمال تا شرق، جنوب و غرب شهر اصفهان تسری یابد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: در حال حاضر پیشنهاد اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در خیابان‌های نظر شرقی منطقه 5، خیابان سلمان در منطقه 15 و خیابان ابوذر در منطقه 11 ارائه‌شده و اقدامات ترافیکی آن با همکاری پلیس راهور در حال انجام است تا این خیابان‌ها در روزهای سه‌شنبه به پیاده راه تبدیل شوند.