رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: ۶۷۷ معبر آلوده به موش شناسایی شده که تاکنون ۳۵۹ معبر از وجود این حیوانات موذی به صورت کامل پاکسازی شده است.

غلامرضا ساکتی در گفتگو با  ایمنا اظهارکرد: موش های اصفهان از نوع «رت نروژی» هستند که در طول سال قدرت تولید مثل دارد این موش ها بسیار باهوش و خودش را با نوع غذا که شهروندان می خورند، هماهنگ می کند.

وی با اشاره به اینکه روش های مبارزه با موش ها به صورت های فیزیکی، مکانیکی، بیولوژیکی، شیمیایی و تلفیقی است، افزود: شهرداری اصفهان ۵۰۰ میلیون تومان در سال برای مبارزه با موش ها هزینه میکند.

رییس اداره خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در تمامی پارک ها، مادی ها و معابر شهر مبارزه با موش ها انجام می شود، ادامه داد: تعداد ۶۷۷ معبر آلوده به موش شناسایی شده که ۳۵۹ معبر به صورت کامل پاکسازی شده و در ۳۱۸ معبر دیگر نیز در حال مبارزه با موش ها هستیم.

ساکتی تاکید کرد: مهمترین بخش کار بهسازی محیط است تا مثلث زندگی موش (غذا، آب، لانه) را برهم بزنیم در صورتی که ۴۸ ساعت آب به موش ندهیم به صورت طبیعی موش کشته می شود بر این اساس بهسازی معابر از سوی شهرداری انجام می شود تا موش ها لانه ای برای زندگی نداشته باشند.