رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار اصفهان با بیان اینکه بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار هستیم، گفت: مجلس با ابزاری که در دست دارد می‌تواند این رقم را بازگرداند و در این زمینه نمایندگان مجلس باید تلاش کنند.
به گزارش  تسنیم ، احمدرضا معینی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کارگران با 930 هزار تومان حقوق شرایط سختی برای زندگی دارند، استان ما یک استان صنعتی است اما از طرفی نرخ بیکاری بالاست که دلایل خاص خود را دارد.
وی افزود: سرازیر شدن جمعیت استان‌های دیگر و همچنین اتباع خارجی در این میان بی‌تأثیر نیست، اما اصلی‌ترین دغدغه ما حفظ اشتغال موجود است که در برنامه اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین شده است.
رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار اصفهان با اشاره به طرح‌های مصوب برای اشتغال‌زایی گفت: طرح‌هایی مانند تکاپو در زمان‌های طولانی بازده خوبی دارد اما جامعه کارگری ما اکنون نیازمند حفظ اشتغال هستند.
وی افزود: فشاری که جامعه کارگری به وزارت تعاون آورده منتج به ایجاد سامانه قراردادهای موقت شد. از کلیه کارفرمایان و شریکان می‌خواهیم که کمک کرده تا تمام قراردادهای کار شفاهی و کتبی در این سامانه ثبت شود.
معینی با بیان اینکه ما در اصفهان 32 هزار پرونده رسیدگی در هیئت‌های حل اختلاف داشتیم که خیلی از این پرونده‌ها منتج به رأی نمی‌شود، افزود: اگر این سامانه تکمیل شود نیمی از این پرونده‌ها کم خواهد شد و نه کارگر و نه کارفرما از شرایط سوء استفاده نخواهد کرد.
وی با اشاره به معوقات جامعه کارگری از دولت گفت: بالغ بر 120 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار هستیم، مجلس با ابزاری که در دست دارد می‌تواند این رقم را بازگرداند، این مبلغ می‌تواند کمک بسیاری به بخش درمان کارگران کند.