نخستین جشنواره تئاتر دفاع مقدس پلاک در شاهین شهر از روز 25 شهریور ماه به مدت 4 روز آغاز به کار می کند.

مسئول جشنواره استانی تئاتر دفاع مقدس «پلاک» شاهین شهر مهدی ابراهیمی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه شاهین شهر گفت: این اقدام در پی پتانسیل های بالای شهرستان شاهین شهر و میمه در زمینه تئاتر بود که حضور گروه های و افراد هنرمند و توانمند این شهرستان نیاز برگزاری یک جشنواره را تایید می کرد.

وی ادامه داد: این تصمیم بر پایه برنامه ریزی های انجام شده به مناسبت هفته دفاع مقدس، ارج نهادن و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت گرفته شد که با همت جوانان این عرصه به مرحله اجرایی رسید.

ابراهیمی با اشاره به مدت کم انتشار فراخوان شرکت در جشنواره گفت: طی 15 روز زمان دریافت آثار تعداد 45 اثر صحنه ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی به دبیرخانه ستاد جشنواره ارسال شد و در نهایت با نظر هیئت بازبینی 6 کار صحنه ای، 10 خیابانی و 3 نمایشنامه خوانی انتخاب شدند.

مسئول جشنواره بیان داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده افتتاحیه جشنواره تئاتر دفاع مقدس پلاک روز 25 شهریور ماه ساعت 16:30 دقیقه در محل یادبود شهدای گمنام پارک انقلاب اسلامی با حضور هنرمندان و مسئولین شهرستان برگزار می شود و طی 3 روز، اجرای آثار صحنه ای در تالار شیخ بهایی و خیابانی در محلات و پارک های سطح شهر انجام می شود.

ابراهیمی ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدوایم این جشنواره مورد استقبال خوب همه دوستداران انقلاب اسلامی در این شهر قرار گیرد و زیربنای فعالیت های فرهنگی دیگر باشد.

وی در پایان صحبت های خود از دست اندرکاران جشنواره، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان، سازمان فرهنگی ورزشی و تفریحی شهرداری شاهین شهر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج هنرمندان، حوزه امام علی(ع) و تمامی هنرمندان فعال در عرصه تئاتر شهرستان تشکر کرد.

در ادامه دبیر جشنواره صادق فرهمند در خصوص آثار ارسالی به دبیرخانه ستاد گفت: ما پیش بینی دریافت این تعداد آثار را نداشتیم اما براستی همه آثار از کیفیت بالایی برخوردار بودند که هنرمندان بنام عرصه تئاتر بازبینی این آثار را بر عهده داشتند.

وی اضافه کرد: آثار دریافتی از شهرهای اصفهان، شاهین شهر، کاشان، نطنز، فلاورجان، فولادشهر، بهارستان، خمینی شهر و ... بوده است و به عبارتی گسترش و دامنه جشنواره تمام استان را در برداشته است و این نویدی خوب برای برگزاری جشنواره در سال های آتی در سطح ملی می باشد.

27 اجرای تئاتر خیابانی را برنامه ریزی کرده ایم

جواد ایزددوست مسئول انجمن نمایش بسیج استان اصفهان در ارائه گزارشی از آثار دریافت شده به ستاد جشنواره گفت: به طور کلی 27 اجرای خیابانی و 12 اجرای صحنه ای خواهیم داشت که در هر روز 4 اجرای صحنه ای و 9 اجرای خیابانی را برنامه ریزی کرده ایم.

وی افزود: در طول جشنواره ساعت 18 و 20 به طور همزمان 2 اثر در 2 سالن مجزای تالار شیخ بهایی و ساعات 17، 18   و 19 به طور همزمان 3 اثر خیابانی در محل پارک های انقلاب اسلامی، فردوسی و رازی اجرا می شود.

ایزدوست بیان داشت: در این جشنواره پیش بینی کارگاه آموزشی نمایشنامه نویسی «از ایده تا اجرا» توسط دکترعبدالحی شماسی از اساتید بنام کشور در محل تالار شیخ بهایی از ساعت 9 تا 13 شده است.