نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: آموزش تولید آثار هنری همچون قالی بافی می‌تواند آینده اشتغال زندانیان را پس از آزادی آنان تضمین کند.

به گزارش ایمنا، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی ‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران بنیاد تعاون زندان‌های استان اصفهان با تقدیر از اقدامات مسئولان برای ایجاد زمینه اشتغال برای زندانیان اظهار داشت: اینکه زندانیان آموزش لازم برای اشتغال را ببیند، لازم و ضروری است و آموزش کار هنری نسبت به کارهای خدماتی بهتر است چرا که فرد زندانی پس از آزادی از زندان می‌تواند تولیدات هنری خود را در معرض فروش قرار دهد و برای خود اشتغال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه یک زندانی نباید بیکار باشد، افزود: رشته‌هایی همچون خیاطی، قالی بافی و مینا کاری می‌تواند از جمله رشته‌هایی باشد که زندانیان پس از آزادی به خوبی بتوانند از این راه کسب معاش کنند و تولیدات با کیفیت به مردم و بازار ارائه دهند.

آیت‌الله طبابایی‌نژاد با بیان اینکه صدا و سیما می‌تواند فعالیت زندانیان در کارگاه‌ها را به خوبی معرفی کند، تصریح کرد: تولیدات زندانیان را می‌توان با بازاریابی مناسب به فروش رساند، حتی خیریه ها می توانند، این تولیدات و محصولات را خریداری کنند.