کمپانی فارادی فیوچر که این روزها با مشکلات مالی متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کند. در جریان نمایشگاه CES 2017 از اولین خودروی الکتریکی خود به نام FF 91 پرده برداشت. محصولی که قرار است در سال 2018 روانه بازار شود و علاقه‌مندان می‌توانند با پیش‌پرداخت 5 هزار دلار، یکی از اولین صاحبان این خودروی رویایی باشند.

فارداری فیوچر این خودرو را به یک باتری 130 کیلووات ساعتی مجهز کرده است که می‌تواند انرژی لازم برای پیمودن مسافتی بالغ‌بر 620 کیلومتر را برای این محصول به ارمغان آورد. این خودرو در کلاس مدل‌های دو دیفرانسیل قرار می‌گیرد و از قدرتی معادل 1050 اسب بخار بهره می‌برد.


به گفته این شرکت، FF 91 به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که قادر است در مدت‌زمان 2.39 ثانیه، سرعت خود را از صفر به صد برساند و این یعنی، پرشتاب‌ترین خودروی حال حاضر جهان هم‌اکنون در اختیار کمپانی فارادی فیوچر قرار دارد؛ و اما داخل کابین این خودرو به چندین نمایشگر، دوربین و صندلی‌های راحتی مجهز شده است که حس نشستن بر روی صندلی هواپیماهای فرست کلاس را برای سرنشین به ارمغان خواهند آورد.

همچنین این خودرو به چندین مودم و دو هات اسپات وای فای مجهز شده و به لطف برخورداری از سیستم FFID، قادر خواهد بود تا به‌محض سوارشدن فرد به خودرو، محتوای موردنظر را برای شنیدن و یا تماشا کردن وی بر روی نمایشگر مخصوص پخش کند. به گفته فارادی فیوچر، این خودرو از قابلیتی تحت عنوان «پارک خودکار» رونمایی کرد که بر اساس آن، این خودرو قادر خواهد بود تا پس از پیاده شدن راننده، به‌صورت خودران به دنبال جای پارک مناسب بگردد و در محل موردنظر قرار گیرد.