به گزارش ایمنا، طبخ و مصرف ماهي با سبزي پلو در شب عيد از رسوم خوب به جا مانده براي ايرانيان است كه در قديم به خاطر دسترس نبودن ماهي تازه در تمام فصول و شهرهاي كشور، معمولا به سالي يك بار آن هم در شب سال نو ختم مي شد، اما امروزه توصيه سازمان هاي بهداشت جهاني، مصرف دو وعده ماهي در طول هفته است.
اين غذاي دريايي داراي خواص بسيار مفيدي براي انسان است که از میان آنها مي توان به پروتيين هاي بسيار با كيفيت ماهي اشاره كرد كه هم از نظر هضم و جذب و هم از نظر تنوع اسيدهاي آمينه ضروري است و نیز مقدار پروتيين وضعيت بسيار مناسبي دارد.
ماهي منبع بسيار خوبي براي چربي هاي غير اشباع ، به ويژه چربي هاي چند غير اشباع مانند امگا ٣ است. همچنين ماهي ها به خصوص انواع دريايي، اقيانوسي و غير پرورشي به عنوان منبع برخي از ريز مغذي ها معدني مانند يد مطرح بوده و همچنین منبع خوبي از ويتامين هاي D و E هستند.
در خصوص توصیه های بهداشتی در خرید ماهی، تشخیص ماهی سالم و شیوه های صحیح طبخ ماهی گفتگویی داشتیم با "دکتر علی گیلانی، متخصص بهداشت مواد غذایی" که مشروح آن در ادامه از نظرتان می گذرد:

چگونه يك ماهي سالم و تازه را تشخيص دهيم؟
براي بررسي يك ماهي تازه چند نكته را بايد در نظر گرفت که شامل موارد زیر است:
اولين مورد پوست ماهي است كه در ماهي تازه كاملا براق و داراي جلا  بوده و شفاف است. همچنین هرچه ماهي مانده تر شود، پوست آن كدر رنگ شده، جلاي خود را از دست ميدهد و به رنگ زرد يا سبز، به ويژه در اطراف دهان، سر و شكم ماهي در مي آيد.
دومين مورد مهم چشمان ماهي است كه در ماهي تازه مردمك شفاف، سياه، كاملا برجسته، براق  وداراي درخشندگي است و هرچقدر كه ماهي مانده و كهنه شود، مردمك شفافيت خود را از دست داده، خاكستري و كدر مي شود و در داخل حدقه فرو مي رود.
سومين مورد قوام گوشت ماهي است كه در ماهي تازه با فشار دادن انگشت اشاره بر روي كمر ماهي، چنانچه جاي انگشت سريعا به حالت اول برگشت نشان از تازگي ماهي دارد و در غير اين صورت ماهي تازه نیست.
چهارمين مورد استفاده از حس بويايي برای بررسی ماهی تازه است، به گونه ای كه ماهي تازه بوي گياهان و جلبك دريايي مي دهد يا بدون بو است و ماهي مانده ، كهنه و فاسد بوي ترشيدگي ، گنديدگي يا بوي فلزي مي دهد.

در مورد اندازه و سایز ماهی مناسب چه توصیه ای دارید و تنوع در خرید تا چه میزان در برخورداری از مواد مغذی ماهی تاثیرگذار است؟
توصيه مي شود در خريد ماهي هميشه سعي شود سايز ماهي خريداري شده كوچك يا متوسط باشد. همچنین ماهي هاي بزرگ به خاطر تجمع بيشتر فلزات سنگين و آلودگي هاي شيميايي كمتر توصيه مي شود.
به افراد توصیه می شود که ماهي را از مراكز مجاز تهيه كنند و از دست فروشان و خودروهاي كنار جاده اي خريد نكنند.
بهترين روش اين است كه در خريد ماهي تنوع داشته باشيد و هر مرتبه يك نوع ماهي متفاوت را انتخاب كنيد تا بتوانيد از مواد مغذي گوناگون درون ماهي بهترين بهره را ببريد.

نظر شما در مورد خریداری ماهی دودی و ماهی شور چیست؟
به خاطر سموم مختلفي كه در دود وجود دارد و همچنين خطر مسموميت بوتوليسم مصرف ماهي دودي و ماهي شور توصيه نمي شود. همچنین باید توجه داشت که تا كنون هيچ مركزي در خصوص توليد ماهي دودي و شور مجوزي دريافت نكرده است.

چه شیوه هایی برای طبخ ماهی وجود دارد و از نظر شما سالم ترین و بهترین روش کدام است؟
براي طبخ ماهي روش هاي متفاوتي مانند هوا پز كردن، بخار پز كردن، آب پز كردن، تنوري كردن و سرخ كردن وجود دارد.
این در حالی است که هوا پز كردن و پس از آن بخار پز کردن از همه سالم تر است، اما در اين دو روش لازم است با ادويه هاي مختلف، چاشني ها و سير و پياز بوي ماهي را گرفت.

آیا تنوری کردن، روش مناسبی برای طبخ ماهی است؟
روش تنوري كردن هم خوب است، اما به دليل ايجاد هيدرو كربورهاي حلقوي در غذا كه ممكن است عوارضي را در مصرف كننده ايجاد كند. بنابرایناستفاده طولاني مدت و مستمر از اين روش توصيه نمي شود.
همچنین آب پز كردن روش جالبي از نظر تغذيه اي نیست، زيرا بخشي از مواد مغذي ماهي وارد آب خواهد شد و ارزش تغذيه اي آن كاهش مي یابد.

روش سرخ کردن ماهی، طرفداران زیادی دارد. نظر شما در مورد این شیوه طبخ ماهی چیست؟
سرخ كردن به ويژه سوخاري كردن به سبب افزايش انرژي ( اضافه دريافت كالري) و همچنين احتمال ايجاد واكنش هاي شيميايي ناخواسته در روغن، مانند توليد تركيبات آكرولئين توصيه نمی شود. این در حالی است که به دليل احساس دهاني ( mouth feel) كه روغن ايجاد مي كند، اين روش پخت ماهي را خوشمزه تر مي كند و طرفداران بيشتري دارد.

توصیه نهایی شما هنگام طبخ ماهی چیست؟
به افراد توصیه می شود که به هيچ عنوان شيرابه هايي كه از ماهي در هنگام طبخ خارج مي شود را دوباره براي مرطوب كردن سطح ماهي و يا مصرف در غذا استفاده نكنند و آن را دور بريزند. این در حالی است که نيمي از فلزات سنگين احتمالي موجود در گوشت ماهي در هنگام طبخ از طريق اين شيرابه خارج مي شوند.