به گزارش ایمنا، سردار عبدالرضا آقاخانی در حاشیه دیدار با استاندار اصفهان اذعان کرد: فرماندهی انتظامی استان نوروز 96 را با موفقیت‌های خوبی آغاز کرد و توانست با احداث ایستگاه‌های امنیت و سلامت که کلید آن در کشور توسط این فرماندهی زده شد در زمینه کاهش تصادفات فوتی به جایگاه خوبی دست پیدا کرده و رتبه اول کاهش تصادفات کشور را به خود اختصاص دهد.
وی افزود: در داخل شهر با کاهش 50 درصدی و در برون شهر با کاهش 29 درصدی تصادفات فوتی روبه‌رو بودیم و در مجموع راه‌های شهری و برون شهری نیز تصادفات فوتی استان 36 درصد نسبت به نوروز 95 کاهش پیدا کرد و این درحالی بود که میانگین کاهش تصادفات فوتی کشور در نوروز امسال 8 درصد بود.
 سال 95 سالی پرفراز و نشیب برای پلیس استان 
فرمانده انتظامی استان اصفهان سال 95 را سالی پرفراز و نشیب برای پلیس استان توصیف کرد و گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی در برخورد با باندهای خلافکاری و مجرمان حرفه‌ای انجام گرفت و در زمینه استرداد اموال مسروقه به مالباختگان و همچنین انهدام کانون‌های جرم و برخورد توزیع کنندگان مواد مخدر دست آوردهای خوبی به دست آوردیم.
وی یکی از کارهای مهم پلیس استان را آموزش مردم در خصوص آشنایی با تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: در سال گذشته کارشناسان ما با تعامل‌های صورت گرفته در مساجد، مراکز علمی، کارگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس حضور یافته و به آموزش و ارائه هشدار‌های انتظامی برای مردم پرداختند که تاثیرات خوبی نیز در افزایش آگاهی مردم و ارتباط بیشتر آحاد جامعه با بدنه پلیس داشت.
سردار آقاخانی بیان کرد: با یاری خداوند سال 96 با تحرک بیشتر در ماموریت‌های میدانی و صفی شروع خواهیم کرد چرا که احساس می‌کنیم در برخی از مناطق و جغرافیای استان مردم در خصوص برخی مسائل امنیتی و انتظامی دغدغه دارند و قصد داریم این این دغدغه‌ها را شناسایی کرده و بر اساس آنها ماموریت‌های خود را اجرایی کنیم.
وی مقابله با قاچاق کالا را از دیگر برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان در سال 96 عنوان کرد و گفت: با توجه به تاثیر مبارزه با قاچاق در امنیت اقتصادی کشور به دنبال فرمایش مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 96 به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال طرح‌های خود در این زمینه را شدت بیشتری خواهیم داد.
تاثیر نیروی انتظامی در موضوع امنیت اقتصادی  
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه به طور یقین نیروی انتظامی در موضوع امنیت اقتصادی می‌تواند تاثیرگذار باشد گفت: پلیس استان هم با آغاز سال 96 طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا را با جدیت آغاز کرده است.
وی موضوع مقابله با سرقت، توزیع و مصرف مواد مخدر، ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی و کاهش تصادفات را از دیگر دغدغه‌های مهم مردم استان عنوان کرد و اظهار داشت: این موضوعات در دستورکار ویژه فرماندهی انتظامی استان قرار دارد و برای هریک از آنها ماموریت‌های میدانی تدارک دیده شده است.
سردار آقاخانی در ادامه مهمترین ماموریت پلیس استان در سال 96 را تامین امنیت انتخابات عنوان کرد و گفت: برای این رزمایش بزرگ تعداد 11 هزار نیرو به‌کارگیری خواهند شد و ساز و کار یک انتخابات پرنشاط، آزاد و امن و آرام فراهم شده تا به یاری خداوند مردم با آرامش کامل در پای صندوق‌های رای شرکت کنند.
وی با تقدیر از حمایت و پشتیبانی مردم و مسئولان استان از نیروی انتظامی گفت: امیدواریم بتوانیم با مشارکت مردم و دستگاه‌‎ها ، امنیت کاملی را در سال 96 که با امنیت انتخابات همراه است رقم بزنیم.