مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان مبارکه گفت:‌ بیشترین حادثه دیدگان رانندگی در مبارکه موتورسواران جوان بین ۱۸ تا ۲۴ ساله بودند.
به گزارش مهر ایرج ابوطالبی اظهار داشت:‌ در سال ۹۵، ۷۵۹ بیمار قلبی، ۱۷۳ بیمار تنفسی، ۹۴ بیمار ناشی از مسمومیت، ۴۸ بیمار سکته مغزی و ۱۳۷ مصدوم ناشی از حادثه شغلی از خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی مبارکه استفاده کردند.
وی با اشاره به ثبت ۲۱ ماموریت احیای موفق به نام تکنسین‌های اورژانس مبارکه در سال گذشته، افزود: این شهرستان در این مدت، ۵۰ حادثه ویژه را شاهد بود که ۱۳ مورد از این حوادث، مربوط به تصادفات با ۵۳ مصدوم، ۱۰ مورد مسمومیت با مونوکسیدکربن با ۱۹ مصدوم و چهار مورد غرق شدگی است.
مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان مبارکه گفت: در سال گذشته، پنج هزار و ۷۸۲ ماموریت فوریت‌های پزشکی در شهرستان مبارکه انجام شد که از این تعداد، چهار هزار و ۲۱۸ ماموریت غیرتصادفی و یک هزار و ۵۶۴ ماموریت، تصادفی بوده است.
وی افزود: مجموع ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ از افزایش ۴۳ درصدی، ماموریت‌های غیرتصادفی ۴۷ و ماموریت‌های تصادفی از افزایش ۳۳ درصدی برخوردار بوده است.
ابوطالبی تصریح کرد: از کل ماموریت‌های انجام شده در سال ۹۵، تعداد پنج هزار و ۳۴۳ مورد منجر به بستری بیمار در بیمارستان شد و ۴۳۹ مورد در محل حادثه به صورت سرپایی توسط تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی درمان شدند.
وی با بیان اینکه شهرستان مبارکه با وسعت یک هزار و ۱۸ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده است، گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از پنج  پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی، یک اتاق فرمان و ۲۴ نفر پرسنل به صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.