به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل ازشرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «پاتریک دو کاسل باژاک» افزود: توسعه حمل ونقل هوایی و افزایش جایگاه منطقه‌ای ایران در این بخش برای ما اهمیت زیادی دارد.۲۰ فروردین ماه امسال قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR با حضور مدیرعامل این شرکت و فرهاد پرورش مدیرعامل ایران ایر امضا شد و قرار است تا دو هفته دیگر ۴ فروند هواپیمای ای. تی. آر به ایران ایر تحویل شود.
اصغر فخریه کاشان هم چنین امروز به خبرگزاری ایلنا، گفت: تا ۱۵ روز دیگر ۴ هواپیمای شرکت ایتالیایی- فرانسوی ATR وارد ناوگان ایران ایر  می‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که در مجموع در سال جاری چند فروند هواپیمای ATR به ناوگان ایران ایر اضافه خواهد شد؟ گفت: تا آذر ماه سال جاری یعنی تا پایان سال ۲۰۱۷، ۹ فروند هواپیمای ATR دیگر به ایران ایر تحویل می شود و در مجموع ۱۳ فروند ATR در این بازه زمانی وارد ناوگان  ایران ایر خواهد شد.
قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور بین الملل درباره ادامه تحویل ایرباس‌ها در سال جاری، اظهار داشت: تا پایان سال میلادی، ۴ فروند ایرباس جدید از تایپ هواپیماهای ۳۲۱، ایرباس ۳۲۰ به ایران ایر تحویل داده می شود.
فخریه کاشان با اشاره به مبلغ پیش پرداخت های هواپیماهای ATR، ادامه داد: پیش پرداخت این هواپیما ها به ارزش ۸۰ میلیون دلار تامین شده است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در قرارداد ATR بر روی عبارت پردازی‌ها از جمله «خدمات پس از فروش» بسیار سختگیرانه عمل کرده‌ایم، گفت: شرکت ATR متعهد شده است که فارغ از اینکه در شرایطی قرار داریم و خواهیم داشت باید خدمات پس از فروش به ایران ایر  ارائه دهد.