ارتش پاکستان حصارکشی بیش از ۲۵۷۵ کیلومتر از مرز مشترک با افغانستان را با توجیه اینکه اقدامات تروریستی در این مناطق رخ می‌دهد، آغاز کرده است که باعث انتقاد شدید دولت کابل شده است.
به گزارش ایسنا ، آصف غفور، سخنگوی ارتش پاکستان در یک نشست خبری در راوالپندی گفت: ارتش ۱۰۰ کیلومتر از مرز میان شمال شرق افغانستان و مناطق قبیله نشین باجور و خیبر را حصارکشی کرده است.
وی ادامه داد: ایالت خیبر پختونخوا در شمال غرب پاکستان ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد که در نخستین مرحله حصارکشی می‌شود. در مرحله دوم، مرز میان ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان و جنوب افغانستان حصارکشی می‌شود.
در همین حال سخنگوی وزارت خارجه افغانستان روز دوشنبه گفت: پاکستان چنین حقی در انجام اقدامات یکطرفه ندارد. این مساله به ساکنان دو طرف مرز مربوط می‌شود.
سخنگوی ارتش پاکستان با کم اهمیت جلوه دادن موضع کابل درباره این حصارکشی گفت: پاکستان در طرف خود این اقدام را انجام داد و نه از سمت افغانستان. پاکستان حق دارد تا مرز خود را با هرکشور دیگری حصارکشی کند. فکر نمی‌کنم که هیچ مخالفتی درباره این مساله وجود داشته باشد.
وی درباره روابط میان دو کشور نیز گفت: مذاکرات دو جانبه ادامه دارد. ما امیدواریم که با این مذاکرات به توافقاتی دست پیدا کنیم. افغانستان باید این مساله درباره حصارکشی مرزی را درک کند و بداند که این به نفع هر دو کشور است.