هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
دیدار تیم‌های صبای قم و سپاهان

ورزشگاه: یادگار امام (ره) قم
تماشاگر: نزدیک به 2 هزار نفر
گل‌ها: مسعود حسن زاده (دقیقه 40- پنالتی) برای سپاهان
اخطار: -
صبای قم: محسن فروزان، میرهانی هاشمی، حمیدرضا دیوسالار، امید نظامی‌پور، میثم مجیدی، سیدمهدی حسینی، قاسم دهنوی (89- مجید علیاری)، کیوان امرایی (86- منصور تنهایی)، امید جهانبخش، احمد حسن‌زاده (65- علیرضا رمضانی) و مهرداد بایرامی
سرمربی: صمد مرفاوی
سپاهان: لی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل‌زاده، حسین پاپی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، مسعود حسن‌زاده (71- رضا میرزایی)، مهرداد محمدی (86- مهرداد محمدی)، احسان حاج‌صفی، سرور جپاروف (74- جلال الدین علیمحمدی) و عارف غلامی
سرمربی: زلاتکو کرانچار
داور: علیرضا فغانی، آرمان اسعدی، حسن یوسفی و سعید رحیمی مقدم

شرح بازی:
یکی از حساس‌ترین دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر در حالی بین صبای قم و سپاهان برگزار می‌شد که دو تیم از دو حیث متفاوت به امتیازات بازی نیاز داشتند. صبا برای در امان ماندن از منطقه سقوط و سپاهان برای قرار گرفتن در رتبه چهارم تلاش می‌کردند و همین موضوع اهمیت بازی را دو چندان کرده بود. در آغاز بازی دو تیم بیشتر به ارزیابی یکدیگر پرداختند و در ادامه رفته رفته سپاهان بازی را در دست گرفت تا پس از یکی، دو موقعیت جدی در دقیقه 40 صاحب یک ضربه پنالتی شود و این مسعود حسن‌زاده باشد که زردپوشان را قبل از پایان نیمه نخست پیش بیندازد.
در نیمه دوم صبا برای به ثمر رساندن گل تساوی بالاتر بازی می‌کرد و این فضا را برای مهاجمان سپاهان فراهم می‌کرد تا گل دوم را هم به ثمر برسانند. صبا البته بسیار پر اشتباه بازی کرد و سپاهانی‌ها در کنترل بازی کار سختی نداشتند، شاگردان کرانچار در نیمه دوم این فرصت را داشتند که از فرصت استفاده کنند و تفاضل گل خود را بالا ببرند اما در نهایت تک گل نیمه نخست تعیین کننده بود و سپاهان با همان گل پیروز میدان شد.

شرح گل‌:
1-0 (40- سپاهان، پنالتی): کرنر ارسالی سپاهان با خطای هند ناشیانه میرهانی هاشمی همراه شد تا مسعود حسن‌زاده ضربه پنالتی را به گل اول سپاهان تبدیل کند.

دقایق حساس:
دقیقه 30- ارسال پاپی با ضربه سر جباروف در حالتی نامتعادل همراه شد که توپ به روی تیر افقی دروازه برخورد و در برگشت هم مدافعان صبا مانع گلزنی حاج صفی شدند.
دقیقه 32- توپ در محوطه جریمه به جباروف رسید اما ضربه او با پای چپ در دستان صادقی جای گرفت.
دقیقه 52- ارسال جباروف از سمت راست با ضربه سر خطرناک حسن‌زاده همراه شد که از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 59- با پاس در عرض پاپی، محمدی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه پای راست او با واکنش صادقی راهی کرنر شد.
دقیقه 60- ضربه کرنر جباروف مستقیماً در حال باز کردن دروازه صبا بود که صادقی از زیر تیر دروازه توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه 94- حرکت تکنیکی میرزایی درون محوطه جریمه صبا او را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه نهایی او از کنار دروازه به بیرون رفت.

اتفاق ویژه:
سپاهان در د2 بازی اخیر خود در قم شکست خورده بود و پیروزی امروز طلسم قم را برای آنها شکست.

بهترین بازیکن:
شجاع خلیل‌زاده و سرور جباروف در طول بازی بدون اشتباه و موثر کار کردند و با درصد پاس صحیح بالا از بهترین بازیکن‌های زمین بودند.