به گزارش ایمنا و ترجمه از "the verge"، شرکت لنوو به تازگی از لپ تاپ جدید خود با نام " Flex ۱۱ Chromebook" رونمایی کرده است.
 این درحالی است که کروم بوک ها اغلب تحت الشعاع ویندوز قرار داشته و از ویژگی عملکرد بهتر در نمونه های ارزان و سخت افزار ARM برخوردار هستند.
در واقع کروم بوک مانند یک لپ تاپ کوچک است با این تفاوت که نسبتا نازک است و به نظر نمی رسد در عمل سیستم عاملی در کار باشد.
این لپ تاپ ها مجهز به یک صفحه ورود زیبا به همراه یک مرورگر است و تنها برای استفاده کاربران از اینترنت ساخته شده است.
تمرکز کروم بوک ها  بیشتر بر سرعت و عملکرد کلی است و می‌تواند به زودی دنیای کامپیوتر را متحول کند.
علاوه بر این کروم بوک Flex ۱۱ قابلیت انعطاف داشته و از صفحه نمایش ۱۱.۶ اینچ و پردازشگر چهار هسته ای ۲.۱ برخوردار است، برای اپلیکیشن های اندرویدی طراحی شده است و به زودی قابلیت دستیابی به فروشگاه Google Play به آن افزوده می شود.
همچنین حافظه ۴ گیگا بایتی و فضای ذخیره سازی ۳۲ گیگا بایت از دیگر ویژگی های این لپ تاپ است و عمر باتری آن حدود ۱۰ ساعت است.
به گفته شرکت سازنده این محصول سبک ترین و کم وزن ترین نمونه لپ تاپ کروم بوک نیست، وزن آنن حدود ۳ پوند است، در برابر آب مقاوم است و از درگاه معمولی  USB،  HDMI، USB-C و درگاه کارت حافظه برخوردار است. این محصول ماه جاری با قیمت حدود ۲۷۹ دلار در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.