داشتن اطلاعات از مقصد سفر ازجمله ملزوماتی هست که برای بهبود روند سفر همواره به گردشگران توصیه می شود ، در این شماره به 5 بخش از اطلاعات مورد نیاز گردشگر اشاره می کنیم:

اول؛ حمل ونقل
در سفر به یک منطقه جدید اولین اطلاعاتی که مورد نیاز خواهد بود اطلاعات حمل ونقل هستند. راه آهن، اتوبوس ها، حمل ونقل هوایی و دریایی، مسیر ها و حامل هایی که در این میان وجود دارند، اطلاعات مورد نیاز در مورد روادید، رسوم و قوانین محلی و منطقه ای، واحد پول رایج، نرخ تبدیل ارز و محل های تبدیل ارز و نیز ساعت محلی از سری اول اطلاعاتی هستند که مخاطبان در پی آن خواهند بود. در یک نگاه دقیق تر باید اطلاعات خطوط اتوبوسرانی و تاکسی شهری، مسیرهای کاری، قیمت ها و جدول ساعات کاری نیز در اختیار مخاطب قرار بگیرد. همچنین اگر توصیه ای در مورد استفاده از ماشین های شخصی یا ماشین اجاره ای یا ماشین با راننده نیز وجود دارد، باید در اختیار او قرار بگیرد.

دوم؛ در منطقه چه می گذرد؟
بخش دوم اطلاعات مورد نیاز اوضاع کنونی و احوالات رایج در منطقه مورد نظر است. در این سری اطلاعات مسافران باید از حدود قیمت کالاها و خدمات در منطقه آگاهی داشته باشند. توصیه های فرهنگی، نحوه پوشش، برخوردها، احترامات و رسوم و عرف های جامعه را بدانند. همچنین یکی از نیازهای مسافران که گاهی به آن توجه نمی شود تعطیلات رسمی منطقه است که گاهی منجر به تعطیلی سایت مورد بازدید یا خدمات شهری می شود. ساعات کاری ادارات و فروشگاه ها، شرایط فصلی، آب و هوا و پیش بینی آب و هوایی نیز از اطلاعات بسیار مهمی است که گردشگران نیاز دارند. اگر در مورد شهر های ساحلی صحبت می کنیم مسافران باید در جریان کیفیت آب دریا قرار بگیرند و اگر در مورد نواحی کوهستانی می نویسیم مسافران باید از وجود و شرایط پیست های اسکی و شرایط گشت و گذار در منطقه آگاهی کامل داشته باشند. اطلاعات و محدودیت های ترافیکی نیز از دیگر موارد مورد نیاز است. همچنین می توان شرایطی را ایجاد کرد که مسافر در صورت نیاز از اطلاعات تراکم و ازدحام عمومی در جاده ها و خطوط حمل ونقل عمومی و نیز ازدحام در مکان های خاص در شرایط خاص زمانی و مکانی اطلاعات داشته باشد که بتواند طبق آن به درستی تصمیم گیری کند.

سوم؛ جاذبه ها
سری سوم، اطلاعات در مورد مکان ها و جاذبه هایی است که مسافران می توانند از آن بازدید داشته باشند. مکان های دیدنی، روستاها و جاذبه های اطراف، مکان های خوش منظره طبیعی، پارک ها، سواحل و پیست ها از نکاتی است که مسافران دوست دارند بیشتر بدانند. همچنین اطلاعاتی از کارها و فعالیت هایی که می توانند از انجام دادن و تجربه آن لذت ببرند؛ مانند فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها، آداب و رسوم آیینی و سنتی، رویدادها، غذاهای و خوراکی های محلی و منطقه ای و پیشنهادهای خرید.

چهارم؛ اقامت
سری چهارم اطلاعات مربوط به محل های اقامت است. مسافران باید به اطلاعات هتل ها، مهمان پذیرها و مکان هایی که برای اقامت در نظر گرفته شده دسترسی داشته باشند. همچنین اطلاعات
آژانس های مسافرتی و دیگر سرویس دهندگان در منطقه نیز از نکات مورد نیاز برای گردشگران است.

پنجم؛ مشخصه های ویژه
سری پنجم اطلاعات مربوط به مشخصه های خاص یک منطقه است. مشخصه هایی که مخاطبان خاص خود را دارد؛ مانند مکان هایی که در مقصد مورد نظر برای کودکان یا نوجوانان تعبیه شده، امکانات فراهم شده برای سفرهای گروهی، دسترسی های متناسب با شرایط جسمی گردشگران، امکانات مورد نیاز سالمندان و امکانات برای دوچرخه سواران، گردشگران پیاده و دیگر گروه های علاقه مند که به منطقه وارد می شوند. اینها اطلاعاتی هستند که باید به فراخور نیاز و حال مخاطب در اختیار او قرار بگیرد. حتما نمی توان انتظار داشت که تمام موارد فوق در یک بستر قابل ارائه باشد، اما دست اندرکاران وب سایت ها باید توجه داشته باشند که موارد ذکر شده، برای کسانی که قصد سفر دارند ضروری است و باید در وب سایت های ایجاد شده قابل دسترسی باشد.