رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه ، از مرگ یک جوان اهل شهر دیزیچه از توابع شهرستان مبارکه را بر اثر ابتلا به ویروس تب کریمه کنگو خبر داد.
به گزارش ایمنا دکتر علی پارسا افزود: یک جوان دیزیچه ای، 11 روزقبل در اثر ذبح یک گوسفند و احتمال نیش کنه و یا ترشحات خون این دام به ویروس این بیماری مبتلاشده که دربیمارستان خانواده اصفهان بستری شد و باوجود انجام اقدامات درمانی جان خود را ازدست داد که بارعایت موارد ایمنی و بهداشتی از طرف دستگاه های مربوطه در آرمستان شهر دیزیچه خاکسپاری شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه با بیان اینکه علائم این بیمار شامل تب و خونریزی و سابقه تماس با دام مشابه این بیماری ویروسی است افزود: تشخیص قطعی و نهایی این بیماری با ازمایش خون مشخص می شود و تایید نهایی فوت این جوان براثر این ویروس پس از مشخص شدن جواب آزمایش صورت گرفت.
وی با بیان اینکه هیچگونه نگرانی در خصوص این ویروس وجود ندارد افزود: همه مردم می توانند با عمل به توصیه های بهداشتی و اقداماتی از قبیل خرید گوشت با مهر تایید دامپزشکی، مقابله دامداران با کنه توسط سموم با هماهنگی شبکه دامپزشکی و استفاده قصاب ها از وسائل حفاظتی با این ویروس مقابله کنند.
پارسا تاکید کرد: شهروندان باید گوشت را قبل از تمیز کردن ۲۴ساعت در یخچال نگه داری کنند تا این ویروس در اثر جمود نعشه ای و افزایش اسیدیته گوشت از بین برود.